Ważna wygrana juniorek.

Niezwykle zaskakująco pod względem siatkarskim wyglądał dzisiejszy dzień. Sparta ulega Atenie 0-3, Węgrów pokonuje 3-2 Legionowo, natomiast nasz zespół MOS WOLA dokłada ważne 3 pkt na swoje konto wygrywając dzisiaj z drugim zespołem Legionovii 3-1. Po dzisiejszym starciu i wygranej z zespołem Legionovii II jesteśmy w czwórce najlepszych zespołów Mazowsza z dorobkiem 23 pkt.

Nasze juniorki wychodząc na parkiet czuły oddech Legionowianek za sobą. Dla prowadzonych przez Paulinę Filipowicz Mosowianek ten mecz oznaczał co najmniej być dalej lub nie.

Do połowy pierwszego seta byliśmy świadkami ważenia sił obydwu zespołów. Od remisu (8-8), poprzez kilku-punktowe prowadzenie rywalek (10-13) i odrabianie strat przez zespół MOSu (15-15) do objęcia prowadzenia (19-15) przez siatkarki z Rogalińskiej. Trudną zagrywką sprawiamy przeciwniczkom problemy, a skuteczny blok naszych dziewcząt przyhamowuje atak LTSu. Seta wygrywamy do 20.

W drugiej odsłonie jest jeszcze lepiej. Rozpoczynamy od prowadzenia 2-0. Dzięki atakom Olgi Sawińska i fantastycznie dzisiaj dysponowanej Oliwi Kosieradzkiej wynik na tablicy zmienia się szybko (20-12, 23-14). Setowy atak zalicza ponownie Oliwia Kosieradzka i tym samym zapisujemy drugiego seta na swoje konto.

W trzecim secie zespół MOSu przeżywa mały kryzys. Ponownie gra na remis do stanu 13-13. Mogą podobać się finezyjne, przemyślane ataki Martyny Rozwadowskiej, borykającej się w ostatnim czasie z dolegliwościami kręgosłupa. Widać po niej przede wszystkim dojrzałość siatkarską. Niestety kilka błędów własnych pozwala rywalkom odskoczyć na 4 pkt. Próbujemy odrabiać wynik, ale to Legionovianki mają leszy moment gry.

W czwartym secie juniorki MOSu narzucają styl gry i obejmują od początku kilku-punktową przewagę , którą dowożą do końca seta (25-22).

UMKS MOS Wola Warszawa - LTS Legionovia Legionowo II 3-1 (25:20, 25:14, 20:25, 25:22 )

Skład zespołu MOS WOLA: Kamińska K., Mazurek K., Postek S., Kaczmarzyk E., Kosieradzka O., Kabala J., Rozwadowska M., Sawińska O., Połosak W., Kruszewska M..

Trenerzy: Filipowicz P., Miecznikowski J.