Doskonały poziom i emocje do samego końca w meczu naszych juniorów.

Podopieczni trenera Copa ponieśli pierwszą porażkę w I lidze juniorów. Po emocjonującym meczu przegrali na własnym parkiecie z drużyną Czarnych Radom 2:3.

Mecz od mocnego wejścia zaczęli goście. Od początku kontrolowali przebieg partii uzyskując kilkupunktową przewagę. Set do ostatniej piłki przebiegał pod dyktando gości, którzy chwilami prowadzili różnicą nawet pięciu punktów. Ostatecznie wygrali pierwszą partię do 17.

Seta drugiego od mocnego wejścia zaczęli gospodarze. Seria bardzo dobrych zagrywek Michała Gawrzydka pozwala uzyskać przewagę w początkowej fazie seta 4:0. Gramy skutecznie w ataku, natomiast przeciwnicy zaczynają popełniać coraz więcej błędów (16:11). W końcówce pewna gra Gawrzydka i Gomułki w ataku daje nam zwycięstwo do 21.

Trzeciego seta nasi juniorzy po autowej zagrywce Czarnych oraz atakach Szlęzaka i Gomułki szybko obejmują prowadzenie 4:1. W tym fragmencie meczu uaktywnił się w ataku Gawrzydek, a blokiem zaczął grać Antoński. Prowadząc wysoko (8:5, 13:9) mogliśmy sobie pozwolić na grę pozbawioną nerwów, co pozytywnie przełożyło się na skuteczność. Czarni nie mieli nic do powiedzenia i przegrali 25:20.

Czwarta partia miała zdecydowanie odmienny przebieg, bo tym razem to podopieczni trenera Copa nie prowadzili ani razu. Przeciwnicy zdecydowanie poprawili grę zarówno w obronie, jak i ataku. Atomowe uderzenia sprawiły, że rywale odskoczyli na 4:7 i 14:17. Rozpędzonej maszyny nie udało się zatrzymać. Czarni zrewanżowali się za trzecią partię, również wygrywając do 20.

Tie-break oba zespoły rozpoczęły z wysokiego "C". Emocje i poziom sportowy na bardzo wysokim poziomie. Mimo prowadzenia w początkowej fazie seta Radomian (5:7) w końcówce doprowadzamy do wyrównanej walki punkt za punkt (11:11). Przy stanie 15:14 piłki meczowej na lewym skrzydle nie wykorzystał Michał Gawrzydek. Czarni z zimną krwią potrafili wykorzystać powyższy prezent, a w odpowiednich momentach sprawy w swoje ręce wzięli skrzydłowi. Ostatecznie przegrywamy partię po błędzie w ataku Buczka 16:18.

MOS Wola Warszawa - RCS Czarni Radom 2:3 (17:25, 25:21, 25:20, 20:25, 16:18)

Skład zespołu MOS Wola: Michał Gawrzydek (c), Jaromir Orlicz, Jakub Buczek, Adam Antoński,, Przemysław Gadziński, Bartosz Gomułka, Kacper Kulesza (l), Dawid Bulira, Maciej Pieńkowski, Karol Jakóbczak, Michał Kulesza (l), Piotr Szlęzak.