19.11.2019

Zderzenie energii zespołowej i mosowskiego opanowania.

Faworytkami dzisiejszego spotkania w lidze kadetek były podopieczne trenera Patriaka. Po 60 minutach to one rozstrzygnęły spotkanie na swoją korzyść 3-0.

W spotkanie weszły lepiej rywali, które w pierwszych minutach wypracowały kilku punktowe przewagę. Mosowianki szybko jednak odrobiły stratę i narzuciły swój styl gry do końca pierwszego seta. Zespół Esperanto pomimo niekorzystnego dla nich wyniku lepiej budowały energię na boisku.

W drugim secie podopieczne trenera Patriaka nie dały szans na oddech przeciwniczkom. Wynik 10-0, 16-2 zbudowany był między innymi w oparciu o zagrywkę E. Kaczmarzyk i atak K.Mazurek, E.Kwiatkowskiej. Widać było dobrze ułożoną grę na boisku. Nieliczne błędy zapisane zostały na poczet rywalek – 25:4. W trzeciej odsłonie obserwowaliśmy ponowny zryw zespołu Esperanto i wyrównaną grę do stanu 9-9. Przeciwniczki miały również lepszy fragment gry, zdobywając punkty atakiem z lewego skrzydła, najpierw obijając nasz blok dwukrotnie a potem posyłając piłkę w boisko tuż przy linii bocznej. W odpowiedzi , nasze kadetki ponownie punktowały po zagrywce (E.Kwiatkowska, K. Mazurek, E.Kaczmarzyk).

Całe spotkanie zespół trenera Patriaka wygrywa 3-0.

UMKS MOS WOLA Warszawa – UKS Esperanto Warszawa 3-0 (25:15, 25:4, 25:11)

Skład zespołu kadetek MO WOLA: Krupińska M., Rostkowska J., Mazurek K., Kaczmarzyk E., Butryn M., Trzpioła Z., Bukańska B., Kwiatkowska E., Grodzicka N., Gawęda J., Czarnocka Z.,