Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W międzynarodowym turnieju młodzików 33.WOLA-CUP wystartuje 18 drużyn

Już w najbliższy weekend w hali KOŁO przy ulicy Obozowej 60 odbędzie się 33. Turniej WOLA-CUP 2019 w kategorii młodzików. Rywalizować będzie 18 drużyn. Udział biorą zespoły zagraniczne Hot Volles Wiedeń z Austrii i VC Dresden z Niemiec.oraz 16 drużyn z całej Polski. Prezentujemy uczestników turnieju oraz program gier w turnieju.

Prezentujemy drużyny, które wystąpią w 33. Turnieju WOLA - CUP 2019 w kategorii młodzików oraz program gier w turnieju.

Turniej siatkówki młodzieżowej WOLA-CUP organizowany od lat przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy i UMKS MOS Wola - to jeden z najbardziej znanych turniejów siatkówki młodzieżowej w Europie.

            Międzynarodowe Turnieje „WOLA-CUP” odbywają się od 1980 roku (z przerwami) i dotychczas startowały na Woli drużyny z 62 klubów zagranicznych z 17 krajów oraz setki drużyn z całej Polski. W turniejach "Wola-CUP" stawiało pierwsze kroki wielu świetnych siatkarzy, którzy po zakończeniu wieku młodzieżowego zostali wybitnymi reprezentantami kraju w pierwszej drużynie narodowej.

W "WOLA-CUP" startowali jako młodzi chłopcy m.in. późniejsi reprezentanci Polski, mistrzowie świata: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz i Damian Wojtaszek, którzy uczyli się grać w siatkówkę w MOS Wola. W turnieju Wola-CUP jako młodzi chłopcy startowali inni mistrzowie świata z klubów warszawskich, Paweł Zagumny (MKS MDK) i Karol Kłos (KS Metro).

Tegoroczna, 33. edycja turnieju Wola - Cup odbędzie się w dwóch terminach. W dniach  15-17 listopada  odbędzie się turniej młodzików (U-15), a w terminie 29.XI - 1.XII turniej mini-volley (U-13). Łącznie wystąpią 34 drużyny (18 drużyn młodzików i 16 zespołów mini-volley). W turnieju wystąpi 5 zagranicznych zespołów z Austrii i  Niemiec  oraz czołowe zespoły z całej Polski.

Wszystkie mecze odbędą się jednocześnie na trzech boiskach w hali OSiR Wola "KOŁO" przy ul. Obozowej.

Turniej jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

 

Oto program gier w turnieju młodzików

 

 

 

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry