Zmienne losy dzisiejszego spotkania z radosnym finałem w II lidze kadetów.

Kadeci trenera Roberta Szumowskiego pokonują zespół RCS Czarni Radom II 3-2.

Siatkarze MOS Wolska Siatkówka rozpoczęli brawurowo narzucając styl gry i zdobywając pierwsze punkty. Nasi rywale z Radomia potrzebowali pół seta na adaptację by pokazać swój potencjał. W końcówce seta pierwszego popełniamy błędy które kosztują nas seta ( 21-25).

Drugiego seta rozpoczynamy nerwowo. Duże ambicje naszych zawodników uzewnętrzniają się nie pomagając w grze i kosztują nas kolejne stracone punkty. Przeciwnicy obejmują prowadzenie (10:13)(14:20), które dowożą do końca drugiego seta (16:25).

W trzeciej odsłonie mamy od początku dobry fragment gry , zdobywamy punkty z ataku. Zeszło złe powietrze i drużyna grała bardziej skoncentrowana , zmuszając do popełniania błędów przez rywali. Od stanu 7-7 , zdobywamy przewagę punktową(8-7, 9-8, 11-10, 13-10, 19-13, 20-14. Nadzieja i wiara w wyrwanie trzeciego seta urealniła się . Nie odpuszczamy do końca wygrywając trzecią partię 25-19.

Dobrze wchodzimy w czwarty set wypracowując kilku-punktową przewagę. Gramy rozważnie , szanujemy piłkę i chwilami sprzyja nam dodatkowo jeszcze szczęście. Wreszcie funkcjonuje skutecznie blok a nasi atakujący punktują .Seta wygrywamy do 19.

W tie breaku gra nerwów i punkt za punkt. Lepiej seta piątego rozpoczynają nasi rywale 1-3. Odrabiamy straty 3-3, 4-4. Zmianę bois dokonujemy przy naszym jedno-punktowej przewadze. Niestety rywale nie odpuszczają , odrabiają a następnie wypracowują przewagę 10-12. Trener Szumowski bierze czas na uspokojenie emocji w zespole. 13 punkt Mosowiaków, za chwilę 14 i po ataku autowym rywali wygrywamy decydujące starcie 15-12 i całe spotkanie 3-2.

MOS WOLSKA SIATKÓWKA– RCS Czarni Radom II 3-2 (21:25, 16:25, 25:19, 25:19,15:12)

Skład zespołu kadetów: Niedużak M., Majewski W., Olszewski P., Witkowski M., Trojanowski M., Jedyński A., Skorek M., Fliszkiewicz P., Kamienik A., Mamla M., Wojszko A., Nowak P., Kucharek M.,Kuklik F.

Trener : Robert Szumowski