Energia wypełnia nas!

Po energetycznym spotkaniu pokonujemy nasze rywalki 3-1 na własnym parkiecie. Pozytywne wibracje widać było w zespole i u trenera Patriaka. Dodatkowo doping licznie zgromadzonych kibiców stworzył bardzo ładne widowisko. Kadetki grające w lidze juniorskiej pokazały kawał przerobionej lekcji.

Na energetycznym dopingu rozegrały dzisiaj kadetki trenera Patriaka spotkanie w I lidze juniorek z zespołem Sparty II.

Nie ustabilizowana jeszcze forma sportowa zespołu MOS II nie pozwalała na spokojne kibicowanie.

Siatkarki MOSu weszły w pierwszym secie jak tarany (4-0) (12-1). Ich rywalki długo aklimatyzowały się do atmosfery wolskiej świątyni siatkówki. Dobra odrzucająca zagrywka wymuszająca błędy u rywalek , skuteczny blok i dużo błędów własnych rywalek budowała wynik dla naszego zespołu. Przy stanie 17-7 my wierzyliśmy w dobry finał tego seta, natomiast przeciwniczki dążyły do dociągnięcia seta pierwszego do końca (25-14).

Wyciągnęły wnioski przeciwniczki i w drugim secie nie było już tak łatwo. Set bardzo wyrównany od początku do końca. W końcówce przewagę obejmuje raz jeden , raz drugi zespół. Seta kończymy na przewagę 26-24.

W trzeciej odsłonie tempo naszych dziewcząt z Rogalińskiej spadło a rytm narzucają przeciwniczki. Początek absolutnie nie po naszej myśli (4-8)(6-12). (10-15). Spartanki odskakują a my odrabiamy doprowadzając do remisu w secie (18-18) Dobra seria zagrywek ponownie pozwala rywalkom objąć prowadzenie 4 punktowe. Ostatecznie seta wygrywają przeciwniczki 20-25.

W czwartej odsłonie jesteśmy głodni tempa i jakości gry z seta pierwszego. Po nieciekawym początku (2-4) doprowadzamy do prowadzenia (6-5). Do końca seta narzucamy swój styl gry, kontrolując grę . Energia ponownie niesie nasze Mosowianki po parkiecie. Wygrywamy seta czwartego do 18 i całe spotkanie 3-1.

Można wyliczyć kilka powtarzających się błędów jak to, że boisko ma 9 metrów długości i ostatnie pół metra też należy pilnować :) oraz coś tam poprawić w ataku – ale to już z trenerem Patriakiem.

Miła niespodzianka , bo odwiedził nas trener Płużyczka Krzysztof - związany z naszym klubem w przeszłości. Miło byłoby widzieć go ponownie pośród nas.

UMKS MOS WOLA Warszawa  - MUKS Sparta Warszawa 3-1 ( 25:14, 26:24, 20:25, 25:18)

Skład zespołu MOS WOLA: Krupińska M., Mróz N., Malec A., Rostkowska J., Butryn M., Trzpioła Z., Bukańska D., Grodzicka N., Kraszewska W., Gawęda J.,(L) Czarnocka Z.(L)

Trener: Patriak J.