12.10.2019

Takie pojedynki lubimy! Wygrana kadeta II z UKS PLAS po 5 secie.

2 godziny 12 minut – tyle trwał pojedynek pomiędzy podopiecznymi trenera Kellera a zespołem PLASU. Losy spotkania zmieniały się z seta na set a cały mecz obfitował w duży poziom emocji i energii.

Budowanie atmosfery w zespole, duża energia to niewątpliwie domena trenera Tomasza Kellera. Młody zespół od nowego sezonu robi szybki progres , to co go scala to iskrzenie boiskowe. Młodzi gniewni czują boiskową muzykę i już dzisiaj jest pewne w przyszłości zapewniać nam będą mnóstwo emocji.

Pierwszy set zdecydowanie należał do naszego zespołu . Wygrywamy 25:22. W drugim secie wyrównana gra do 19 pkt obfitowała w wiele ciekawych akcji jak również i powtarzających się błędów w polu gry. Pierwsze prowadzenie obejmujemy przy stanie 21-20. Tylko na chwilę, bo rywale nie odpuszczają doprowadzając ponownie do remisu (po 22). Końcówka seta drugiego po myśli zespołu Plasu. Zwycięski25 pkt zdobywają po autowym ataku zespołu z Rogalińskiej.

Stan w setach 1-1 był dopiero zapowiedzią tego co oglądać mogliśmy w secie trzecim. Rozpoczynamy nie najlepiej 0-4 . Szybko reaguje trener Keller. Wolno odrabiamy punkty (1:6, 3:7, 6:8, 7:10) nie unikając błędów w zagrywce , czy brakiem dokładności rozgrywanej piłki. Rywale skutecznie atakują budując przewagę (8:11, 10-14, 11:16, 13:18) Przy pełnym chaosie przy siatce , przepychance piłką udaje się nam wolno odrabiać stratę punktową. Końcówka seta trzeciego nabierała na tempie Zespół Plasu najpierw nie wykorzystał dwóch setowych piłek, potem odwdzięczyliśmy się przeciwnikom tym samym. Remis po 28 . I to właśnie nasz zespołowi tym razem sprzyjało szczęście. Wygrywamy 30:28. Trzeci set kosztował nasz zespół dużo energii. Przegrywamy w czwartym do 16 tym samym rywale doprowadzają do tie breaka. W piątej odsłonie dużo błędów zagrywki po naszej stronie i rywali. Set zostaje rozstrzygnięty w końcówce. Pokonujemy przeciwników 15:13 i wygrywamy całe spotkanie 3-2.

UMKS MOS WOLA – UKS PLAS Warszawa 3-2 ( 25:22, 23:25, 30:28, 16:25, 15:13)

Skład zespołu MOS WOLA: Radowski D., Sztachelek A., Kuliński P., Śmiłowski H., Wiśniewski K., Lizińczyk J., Skrzydło I., Sudoł J., Rok M., Kluzek M., Budzyń D., KuchataJ.(L), Ławrynowicz Sz.(L)