Uznajemy wyższość wzmocnionego zespołu METRA.

Hala przy Rogalińskiej zgromadziła mnóstwo kibiców juniorów MOS WOLA jak również rywali KS METRO Warszawa. Zapowiadał się ciekawy pojedynek pomiędzy od zawsze rywalizującymi ze zmiennym szczęściem drużyn. Ciekawi byliśmy jak podopieczni trenera Marcina Jackowicza poradzą sobie ze wzmocnionym mocno zespołem Metra.

Wyrównane spotkanie do połowy pierwszego seta z błędami zagrywki po każdej ze stron. To zespół Mosu narzucił dobre tempo gry i to nasz zespół utrzymuje dwupunktowa przewagę w pierwszym secie do stanu 19-17. W końcówce przewaga zmniejsza się do jednego punktu (19-18, 20-19, 23-22) Zespół trenera Jackowicza ma dwie szanse na skończenie tego seta, niestety nie wytrzymują presji kadeci z Woli i posyłają piłkę po zagrywce w aut tym samym doprowadzając do stanu po 24. Mamy sytuacja powtarza się przy stanie 25-24 dla MOSu. Remis po 25, za chwile po 26. Presję końcówki seta lepiej znoszą rywale , ostatecznie wygrywając 28-26. Można powiedzieć pierwszy set był setem nie wykorzystanej szansy.

W drugim secie spadło tempo gry obydwu zespołów. Duża liczba błędów własnych nie pozwala zaliczyć tego seta do ładnych , a raczej do wyrównanych. Mecz przybrał na wyrazie w samej końcówce. Zespól MOS WOLA obejmuje prowadzenie 23-22. Pierwszy skuteczny blok w zespole MOSu pozwala zapisać set drugi na korzyść gospodarzy.

W trzeciej partii gramy ze zmiennym szczęściem. Prowadzimy kilkoma punktami, a po chwili roztrwaniamy to co tak ciężko wypracować. Ostatecznie przegrywamy tą partię do 19. Stan 1-2 w setach niestety  nie wpływa mobilizująco na nasz zespół . w czwartym tempo gry narzucają rywale. Brakuje nam asekuracji i regularnego skutecznego bloku. Ulegamy w czwartym secie do 17 i w całym spotkaniu 1-3. Schodzimy ze spotkania pokonani i pełni mieszanych emocji.

UMKS MOS WOLA Warszawa – KS METRO Warszawa 1-3 (26:28)(25:23) (19:25) (17:25)

Skład zespołu MOS WOLA: Przybyłoski J., Srokosz M., Krajewski P., Bagiński P., Jędrych M., Krysiński M., Bartczak K., Cholewiński J., Cieślik D., Chodziński K., Wojciechowski W., Ziólkowski j., Stankiewicz M. (L), Jachowski S. (L)

Trener: Marcin Jackowicz