Zdecydowane zwycięstwo naszych juniorów z MKS MDK Warszawa

Przed spotkanie spodziewać się można było wyrównanego meczu. Licznie zgromadzeni kibice w hali MOS Wola mogli obejrzeć dobre widowisko. Spotkanie stało na wysokim poziomie ale ostatecznie podopieczni trenera Copa cieszą się z kolejnych trzech punktów.

Pierwszym elementem, który przemawiał za naszymi zawodnikami w tym spotkaniu była dyspozycja w polu serwisowym. Juniorzy MOS Wola posłali łącznie 7 asów przy 3 punktowych zagrywkach gości. Pierwszą partię nasi zawodnicy rozpoczęli nerwowo. Świetnie natomiast rozegrali taktycznie końcówkę, przy dobrym przyjęciu byli skuteczni w ofensywie i popełnili mniej błędów od przeciwników. Pierwszego seta asem serwisowym zakończył Kuba Buczek (25:21).

Set numer dwa miał podobny scenariusz do pierwszego. Przeciwnicy szybko odskoczyli na kilka punktów (8:11). Zawodnicy trenera Copa nie zamierzali jednak składać broni, dobrze czytali grę rywali, wyrównali wynik a przy świetnej grze Bartosza Gomułki w ataku i w polu serwisowym wyszli na prowadzenie (18:12). Zawodników MDKu dopadła niemoc w ofensywie, z kolei nasi juniorzy pewnie kończyli swoje akcje, dzięki czemu zbudowali pokaźną zaliczkę (21:15).  Drugą partię wygrywamy do 19 po skutecznym ataku niezawodnego w tym okresie naszego atakującego Bartosza Gomułki.

Trzecią partię ponownie lepiej rozpoczęli zawodnicy MDK. Nasi juniorzy nie potrafili wyprowadzić skutecznej akcji, z kolei  przeciwnicy pewnie kończyli swoje kontry (7:10). Podopieczni trenera Copa jednak nie odpuszczali, świetnie do gry włączył się Kuba Buczek, jego koledzy z zespołu coraz lepiej czytali grę przeciwników, co pozwoliło złapać kontakt z rywalami. Rywale popełniali błędy i po chwili wychodzimy na prowadzenie (16:14). Ostatecznie MDK zdobył w tym secie 19 punktów, a całe spotkanie wynikiem 3:0 zakończył as serwisowy Antońskiego.

MOS Wola I – MKS MDK Warszawa 3:0 (25:21, 25:19, 25:19)

Skład MOS Wola: Michał Gawrzydek (c), Jaromir Orlicz, Bartosz Gomułka, Michał Kulesza, Adam Antoński, Maciej Pieńkowski, Jakub Buczek, Kacper Kulesza (l), Dawid Bulira (l), Karol Jakóbczak, Bartosz Rubin, Przemysław Gadziński.