MOS WOLA - Atena czyli support przed pojedynkiem Polska - Słowenia.

Zapowiada się dobry sezon siatkarski w kat. Juniorek. Dzisiaj ulegamy 1-3, przy bardzo nierównej grze obydwu zespołów. W małych punktach remis po 90, ale to rywalki zapisują na swoje konto punkty zwycięskie.

Te dwa zespoły zacięcie rywalizują od kilku sezonów pomiędzy sobą. Siatkarki z Rogalińskiej podeszły z respektem do spotkania, wszak pamiętały dobrze – graja z wicemistrzyniami Polski kadetek z zeszłego sezonu. Badały się niepewnie zespoły po przeciwległych stronach siatki utrzymując równowagę w punktach stan po 10. Atenówki odskoczyły na trzy punkty po naszych błędach 13-16. Atakujemy często zmieniając skrzydła i kierunki, ale mamy kłopot z precyzją. Piłki lądują często tuż za liniami bocznymi. Oddajemy seta pierwszego ze stanem 22-25.

Skupienie towarzyszyło naszym dziewczętom od samego początku drugiego seta. Od samego początku dopieszczamy każde dojście do piłki obejmując prowadzenie 5-2. Nasze rywalki popełniają błąd za błędem, a Mosianki dalej punktują 12-4, 14-6, 15-8, 16-9. Popełniamy pojedyncze błędy i walczymy o każdą piłkę , seta wygrywamy do 14.

W trzecim secie spadło tempo gry naszych dziewcząt. Pozwalamy na odejście naszym przeciwniczkom na 3 potem na 5 punkty. Zbliżamy się kilka razy do rywalek na 2 punkty ale ponownie własne błędy i atakująca Atena walczy skutecznie. Seta po naszej stronie nierówny , ulegamy do 19.

Ostatni set niezwykle zacięty i wyrównany od samego początku do końca, ale to nasz zespół gra pod presją. W końcówce brakuje centymetrów by umieścić piłkę w boisku. Przegrywamy 24-26.

Potencjał w naszym zespole ogromy a wyżej klasyfikowany zespół Ateny nie taki straszny. Potrzebna nam koncentracja na 3 sety. Jednym słowem dzisiejszy mecz to support przed pojedynkiem reprezentacji Polski i Słoweńców.

UMKS MOS WOLA Warszawa – Atena 1-3 (22-25, 25:14, 19-25, 24:26)

Skład zespołu MOS WOLA: Kamińska K. Wydmańska J., Mazurek K. Postek S., Kaczmarzyk E., Kosieradzka O., Kabala J., Rozwadowska M., Kraucka P., Kwiatkowska E., Sawińska O., Połosak W., Kruszewska M.

Trenerzy: Lizińczyk S., Filipowicz P.