Kadeci MOS Wola zainaugurowali sezon ligowy 2019/2020 w Mazowieckiej I Lidze

W hali MOS Wola przy ul. Rogalińskiej spotkały się dwie nasze drużyny. Wygrała drużyna trenera Marcina Jackowicza 3:1 (25:20, 25:17, 20:25, 25:9) z młodszą drużyną prowadzoną przez trenera Tomasza Kellera.

W pierwszej partii dość szybko podopieczni trenera Jackowicza objęli kilkupunktowe prowadzenie, które w pewnym momencie wzrosło nawet do pięciu punktów (18:13). Ważnymi elementami była zagrywka oraz blok, którym często powstrzymywali młodszych kolegów. W końcówce przewaga pierwszej drużyny zmalała za sprawą dwóch bardzo dobrych akcji Mateusza Wójcika (21:19). Ostatecznie przewagę utrzymał pierwszy zespół, wygrywając partię do 20.

Druga partia to kontynuacja dobrej gry pierwszego zespołu. Od początku uzyskali kilkupunktową przewagę (16:10).  Podopieczni trenera Kellera natomiast lepsze momenty przeplatali gorszymi, dość często w tej części meczu psuli zagrywki, przez co starsi  koledzy doprowadzili przewagę do końca seta wygrywając do 17.

W trzeciej odsłonie od początku przebudzili się nasi młodsi zawodnicy. W ataku zaczął punktować Lizińczyk a pierwszy zespół zaczął popełniać dużo błędów własnych (13:16). Zawodnicy trenera Jackowicza nie radzili sobie w ataku, a po drugiej stronie siatki bardzo dobrze w bloku radził sobie Wiśniewski (19:22).  Ostatecznie trzecią partię wygrywa drugi zespół MOSu do 20 po błędzie w ataku Srokosza.

W pierwszej fazie czwartego seta szybko przewagę uzyskał MOS I (7:2). W kolejnych minutach zawodnicy drugiego zespołu popełniali dużo błędów w ataku i na zagrywce, co doprowadziło do pewnego zwycięstwa w czwartej partii pierwszego zespołu do 9.

MOS Wola I – MOS Wola II 3:1 (25:20, 25:17, 20:25, 25:9)

Skład MOS Wola I: Przybyłowski, Srokosz, Krajewski, Jędrych, Krysiński, Bartczak, Cholewiński, Cieślik, Chodziński, Wojciechowski, Ziółkowski, Maroszek, Stankiewicz (libero), Jachowski (libero).

Skład MOS Wola II: Radowski, Kuliński, Śmiłowski, Budzyń, Wiśniewski, Lizińczyk, Stachelek, Sudoł, Rok, Wójcik, Kobyliński, Kluzek (libero).

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z pierwszego meczu naszych kadetów w Mazowieckiej I lidze: https://www.facebook.com/moswola/?eid=ARCnkrdquaWcbVFpu88q0spz1ceFFANmztVqxHBlZlGvqNDQXX6ryzcmkxrrFKzJWiqC_l23QgT7bYq9