Aktualności

15.09.2019

II miejsce MOS WOLA Siatkówka w Turnieju Kadetów im. Jacka Wlazłowicza w Radomiu.

Kadeci trenera Roberta Szumowskiego zrealizowali zakładany plan. I jak to w sporcie, raz na tarczy , raz z tarczą ale zawsze walecznie , tak jak na Mosowiaków przystało. Gratulacje dla zespołu i trenera. To dobry prognostyk na początek sezonu!

W drugim dniu Turnieju Kadetów im. Jacka Wlazłowicza w Radomiu drużyna kadetów MOS Wolska Siatkówka rozegrała dwa mecze z zespołami KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki S.A. i RCS CZARNI Radom I.
Wyniki  meczów:
 
MOS Wolska Siatkówka - KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki S.A. 1:2
RCS CZARNI Radom I - MOS Wolska Siatkówka 1:2
 
Klasyfikacja końcowa turnieju:
1. KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki S.A.
2. MOS Wolska Siatkówka
3. RCS CZARNI Radom II
4. RCS CZARNI Radom I
5. MKS Kraśnik
 
MVP naszej drużyny: Maksymilian Witkowski
 
Skład zespołu: Michał Trojanowski, Maksymilian Witkowski, Patryk Fliszkiewicz, Filip Kuklik, Adam Jedyński, Aleksander Wojszko, Mateusz Skorek, Paweł Nowak, Alan Kamienik, Michał Mamla, Paweł Olszewski, Wojciech Majewski, Maurycy Niedużak, Mateusz Kucharek
 
Kilka słów o turnieju trenera Roberta Szumowskiego: "Na turniej jechaliśmy przede wszystkim z nastawieniem zgrania zespołu, sprawdzenia różnych wariantów ustawień oraz uzupełnienia treningów na sali (we wrześniu trenowaliśmy tylko 3 razy na sali). Pierwszy mecz z drużyną Czarni Radom II należy uznać za falstart, ponieważ wysoko prowadząc w pierwszym secie oddaliśmy zwycięstwo na własne życzenie. Drugi set był konsekwencją "głupio" przegranej pierwszej partii. Kolejny set i sety rozegrane z drużyną MKS Kraśnik były wygrane i naszą grę w nich można uznać za poprawną. W drugim dniu graliśmy mecze z silną drużyną Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz Czarnymi Radom I. Pierwsze dwa sety z drużyną Lechii rozegraliśmy w różnych składach i dosyć łatwo je przegraliśmy. Kolejny set, przez nas wygrany, to był set rozegrany na wysokim poziomie. Tego seta graliśmy w teoretycznie najsilniejszym ustawieniu. Kolejny mecz to walka o 2 miejsce w turnieju. Wygranie przez nas dwóch setów, dawało nam to drugie miejsce. Plan został zrealizowany, choć szkoda drugiego, przegranego seta w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Ostatecznie w turnieju zajęliśmy 2 miejsce. Wynik bardzo mnie i całą drużynę cieszy i potwierdza nasze aspiracje do włączenia się do walki o awans do 1 ligi. W naszej grze jest kilka elementów do poprawy, ale mamy też swoje "mocne siatkarskie argumenty". Cieszy to, że potrafiliśmy wygrać sety, które zakładałem że powinny być przez nas wygrane."
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy