Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zwycięstwo siatkarzy MOS Wola w turnieju o Puchar Prezesa UMKS Wola i Dyrektora MOS

W ostatnim meczu turnieju drużyn II-ligowych w hali przy Rogalińskiej zespół siatkarzy MOS Wola pokonał 3:1 KKS Kozienice i ostatecznie małymi punktami wygrał turniej, który był bardzo dobrym poligonem doświadczalnym przed rozpoczęciem sezonu.

W drugim dzniu turnieju rozegrano dwa ostatnie spotkania. W pierwszym meczu Sparta Grodzisk Mazowiecki pokonała AZS UWM Olsztyn 3:1.

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki - AZS UWM Olsztyn 3:1 (25:21)(25:20)(25:27)(25:17)

Drużyna Sparty Grodzisk Mazowiecki, beniaminek II ligi, odniosła drugie zwycięstwo i oczekiwała na wynik ostatniego spotkania, aby poznać końcową kolejność w tym wyrównanym turnieju.

 

W ostatnim meczu siatkarze MOS Wola spotkali się z KKS Kozienice i ten mecz decydował o końcowej kolejności w turnieju.

 

UMKS MOS Wola Warszawa - KKS Kozienice 3:1(25:16)(25:19)(21:25)(25:21)

 

Mecz gospofarzy z siatkarzami z Kozienic stał na dobrym poziomie i długimi okresami nasz zespół grał dobrą siatkówkę. Dobrze funkcjonowała współpraca blok - obrona, wiele było udanych zagrań ze środka siatki, po dobrych przyjęciach zagrywki przeciwników. Ambitna drużyna z Kozienic też popisywała się udanymi obronami i skuteczną grą kombinacyjną. Ostatecznie drużyna UMKS MOS Wola wygrała 3:1 i.... rozpoczęło się liczenie małych punktów wszystkich drużyn w całym turnieju, ponieważ o pierwszym i drugim miejscu decydował stosunek małych punktów, zresztą tak samo o trzecim miejscu decydowały małe punkty.

Trener naszych siatkarzy Krzysztof Wójcik tak podsumował na gorąco udział w turnieju:

  - Cieszymy się z wygranej w turnieju, tym bardziej , że poziom był wysoki, a mecze wyrównane. Do ostatniego seta nie była znana końcowa tabela. Jednak ważniejsza od końcowego zwycięstwa była dobra gra, którą zaprezentowaliśmy. Były momenty gry na naprawdę wysokim poziomie, gdzie rywale nie mogli sobie poradzić z naszą grą blok-obrona. Do ligi jest jeszcze sporo czasu, a nasza gra może wyglądać jeszcze lepiej. Dzięki tym trzem meczom wiemy co jeszcze można poprawić. Musimy teraz skupić się na tym żeby utrzymać wysoki poziom treningu, bo do tej pory trenowaliśmy dobrze i ta wygrana jest efektem dobrych przygotowań.

 

Końcowa tabela turnieju:

1/ UMKS MOS Wola Warszawa     2 zw  sety 7:5, małe punkty +23

2/ UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki   2 zw  sety 7:5, małe punkty  - 3

3/ KKS Kozienice                            1 zw.  sety 5:7  małe punkty  +4

4/ AZS UWM Olsztyn                      1 zw.  sety  5:7  małe punkty - 24

Trzy najlepsze zespoły nagrodzono puchrami, które poszczególnym zespołom wręczył prezes UMKS MOS Wola pan Krzysztof Zimnicki.

 

W plebiscycie trenerów wybrano najlepszych zawodników w poszczególnych zespołach, których nagrodzono pamiątkowymi statuetkami. Nagrody otrzymali:

UMKS MOS Wola Warszawa -  Kajetan ISZCZUK

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki - Mateusz GRODZICKI

KKS Kozienice -  Kacper KĘDRA

AZS UWM Olsztyn - Jakub CIUNAJTIS

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z drugiego dnia turnieju: https://www.facebook.com/moswola/photos/pcb.2623031774422368/2623029937755885/?type=3&av=138726976186206&eav=AfbJUmLTPiIt-2zoe-tGvdHsjFv7akrUBVMhBs3VmKiuTkgBjXm5lrvPbRPUymFLyIg&theater

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry