Aktualności

07.09.2019

Wyrównana walka w pierwszym dniu turnieju drużyn drugoligowych w hali przy Rogalińskiej

W hali przy Rogalińskiej w pierwszym dniu turnieju o Puchar Prezesa UMKS Wola i Dyrektora MOS rozegrano cztery mecze. Poziom turnieju bardzo wyrównany. Po pierwszym dniu wszystkie zespoły mają po jednym meczu wygranym i jednym przegranym. O wyrównanej walce może świadczyć fakt, że wszystkie cztery drużyny mają identyczny stosunek setów 4:4. W niedzielę decydujące mecze.

 • Drugoligowa drużyna MOS Wola zaprezentowała się w turnieju przy Rogalińskiej
  Drugoligowa drużyna MOS Wola zaprezentowała się w turnieju przy Rogalińskiej
 • Tramwaje Warszawskie - sponsor główny naszych siatkarzy
  Tramwaje Warszawskie - sponsor główny naszych siatkarzy
 • Miasto Warszawa wspomaga naszych siatkarzy
  Miasto Warszawa wspomaga naszych siatkarzy
 • Mecz UMKS MOS Wola - KKS Kozienice
  Mecz UMKS MOS Wola - KKS Kozienice

 

Sezon siatkarski 2019/2020 zainaugorowali w hali MOS-u siatkarze naszej drużyny drugoligowej trenera Krzysztofa Wójcika.

 

W pierwszym dniu turnieju uzyskano następujące wyniki:

UMKS MOS Wola Warszawa - Sparta Grodzisk Mazowiecki 1:3 (25:23)(23:25)(25:27)(23:25)

AZS UWM Olsztyn - KKS Kozienice 3:1 (25:21)(19:25)(25:22)(27:25)

KKS Kozienice - Sparta Grodzisk Mazowiecki 3:1 (25:12)(22:25)(25:16)(25:22)

UMKS MOS Wola Warszawa - AZS UWM Olsztyn 3:1 (27:25)(20:25)(25:14)(25:21)

 

Kibice wolskiej siatkówki z ciekawością oczekiwali pierwszego turnieju, w którym zaprezentowała się nasza drużyna, która wystapi w II lidze mężczyzn PZPS.

Trener Krzysztof Wójcik przygotowuje zespół do rozgrywek ligowych od początku sierpnia. Teraz, po miesiącu pracy trener i kibice mogli obejrzeć nasz zespół. Trener dysponuje szeroką kadrą zawodników i udział w pierwszym turnieju potraktował  jako "przegląd wojsk".

Niemiłą niespodziankę sprawili organizatorom i zawodnikom mazowieccy sędziowie. Arbitrzy odmówili uczestnictwa w turnieju, ponieważ tego dnia mają szkolenie. Dziwne, ze wśród 200 sędziów siatkówki na Mazowszu, nie można było oddelegować dwóch sędziów. Na szczęście gdyby przyszli sędziowie, a nie stawiły się drużyny, to mecze by się nie odbyły. Natomiast były drużyny i trenerzy i mecze mogły się odbyć bez sędziów, ponieważ sędziowali trenerzy i zawodnicy.

W dwóch meczach wystąpiło na boisku 16 zawodników MOS Wola, a trener miał okazję zobaczyć dyspozycję i przydatność wielu graczy. Forma zawodników nie jest jeszcze optymalna, ale widać było dobre przygotowanie motoryczne, natomiast wiele do życzenia pozostawiało zgranie drużyny. Nie mógł wystąpić, ze względu na kontuzję, rozgrywający Wojciech Wachowicz.

Kibice obejrzeli w akcji 16 następujących zawodników naszego zespołu II-ligowego:

Kajetan Iszczuk, Michał Biernacki, Kamil Leliwa, Konrad Bączek, Karol Kubisz, Brian Malangiewicz, Paweł Borowski, Paweł Sęk, Jakub Osiński, Dominik Grot, Grzegorz Pacholczak, Jakub Skrajny, Bartłomiej Szczygieł, Kamil Kubeł, Szymon Drzazga, Patryk Bujniak.

Sztab szkoleniowy: I trener Krzysztof Wójcik, fizjoterapeuta: Bartosz Pater

Obejrzeliśmy kilku nowych zawodników oraz sporo zawodników powracających do zespołu MOS Wola, po grze w innych klubach.

W niedzielę dwa ostatnie mecze turnieju.

Zapraszamy na Rogalińską do hali MOS Wola!

Więcej zdjęć z pierwszego dnia turnieju w linku: 

https://www.facebook.com/moswola/photos/pcb.2621549241237288/2621546417904237/?type=3&av=138726976186206&eav=AfYXVT0sgW2Tjz1A7b3xMXFod2wN_G1m0QWV-kc1b8_uXllYNPw0MzLihj1Bq5ABRjI&theater

 

 

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy