Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna edycja Turnieju o Puchar Przechodni Klubu Sportowego „METRO” przeszła do historii.

W weekend 8-9 czerwca 2019 w hali przy ul. Dereniowej 48 rywalizowały siatkarki z rocznika 2005. Na starcie zobaczyliśmy 10 zespołów z Polski.

Turniej przebiegał w sportowej atmosferze. Naszym dziewczętom przyszło zmagać się nie tylko z wyjątkowo uzdolnionymi siatkarsko młodziczkami, ale i z trudnymi warunkami. Na sali było parno i mecze toczyły się w dość dynamicznym tempie. W sobotę rozegrano spotkania w dwóch grupach eliminacyjnych. Nasze dziewczęta wygrały cztery spotkania w grupie B nie tracąc seta  i awansowały do strefy finałowej z pierwszego miejsca.
 
Grupa B
1. MOS WOLA
2. MOS Wieliczka
3. CZWÓRKA Aleksandrów Łódzki
4. METRO II
5. LTS Legionovia
 
W grupie A dominowały siatkarki Metra Warszawa. Na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki Lidera Konstantynów Łódzki.
 
Grupa A
1. METRO I
2. Lider Konstantynów Łódzki
3. ŁKS Łódź
4. OLIMP Tłuszcz
5. ATENA Warszawa
 
Półfinały!
METRO I - MOS Wieliczka
LIDER Konstantynów Łódzki. - MOS WOLA
 
Finał!
Mecz o I miejsce METRO I - MOS WOLA
Mecz o III miejsce LIDER Konstantynów Łódzki - MOS Wieliczka
 
MOS Wola w półfinale spotkał się z mocną drużyną Lidera Konstantynów i po zaciętym boju udało nam się zwyciężyć 2:1. W finale zmierzyliśmy się z faworytem turnieju zespołem METRO Warszawa, pierwszy set po zaciętej grze należał do naszych dziewcząt w drugim na prowadzeniu do 22 punku prowadziło METRO. zawodniczki MOS-u w końcówce seta doprowadziły do remisu i gdy wszyscy myśleliśmy, że zakończymy spotkanie wynikiem 2:0 po dramatycznej końcówce przegrywamy drugiego seta 26:24. W tie-breaku dziewczyny wyszły skupione i po bardzo ładnej grze a przede wszystkim udanych zagrywkach Zuzi Osuch, która zdobyła znaczącą przewagę i pozwoliła koleżankom na spokojniejszą grę wygrywamy zasłużenie 15:4. Brawo dziewczyny.
Bardzo dobra gra naszych młodziczek została nagrodzona. Puchar Przechodni KS "Metro" Warszawa jedzie na Wolę
 
Dla przypomnienia zawody rozgrywane są na Ursynowie od 1996 roku wśród chłopców a od 2016 roku rozgrywany jest także turniej młodziczek o Puchar Przechodni KS "Metro". Na koniec tradycyjnie wszystkie dziewczęta biorą udział w konkursie, w którym główną nagrodą jest słonik. Dziękujemy naszym dziewczętom za walkę. Nie chcemy zapeszyć, ale tworzy się coś fajnego, trzymamy kciuki i życzymy sukcesów. Podopieczne trenera Jakuba Miecznikowskiego za tydzień wezmą udział w Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w piłce plażowej, które zakończą sezon siatkarski. 
 
Skład MOS Wola:
Patrycja Kabala
Nikola Kozicka
Zuzanna Osuch
Natalia Niedzińska
Zuzanna Ciupak
Aleksandra Bazga
Julia Młodecka
Adrianna Malinowska
Barbara Cybulska
Pola Turska

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy

Opcje strony

do góry