UMKS MOS Wola Mistrzem Mazowsza w kategorii trójek chłopców w mini-siatkówce.

Fantastyczny prezent na dzień dziecka sprawili sobie młodzi siatkarze MOS Wola. W rozegranym w Józefosławiu turnieju finałowym rozgrywek Kinder+ Sport o Mistrzostwo Mazowsza rywalizowało osiem najlepszych drużyn sezonu w województwie. Nasi siatkarze w bardzo dobrym stylu wygrali wszystkie swoje mecze i uzyskali awans do rozgrywek centralnych, które odbędą się w dniach 24 - 26 czerwca w Zabrzu.

Ale po kolei.

Zaczęliśmy od mocnego uderzenia, wygrywając w zespołem z Radomia 21:8. Kolejne mecze - z Kobyłką (21:12) oraz drużyną Perły Złotokłos (21:15) udowodniły, że nie znaleźliśmy się tu przypadkiem. Po 3 wygranych spotkaniach w grupie, awansowaliśmy z pierwszego miejsca do półfinału. W tym najważniejszym meczu (zwycięzca półfinału miał już zapewniony awans do Zabrza) nie daliśmy szans przeciwnikom z Akademii Wójtowicza pewnie wygrywając 15:3 i 15:7.
Okazało się, że w finale ponownie spotkaliśmy się z drużyną Trójki Kobyłka. Nasi przeciwnicy wyciągnęli wnioski z meczu grupowego i w początkowej fazie pierwszego seta zaskoczyli nas zawziętością w obronie i mądrą grą na siatce. Na szczęście końcówka tego seta to dobra gra naszych chłopców i ostatecznie my wygrywamy 15:12.
Nakręceni dobrą końcówką poprzedniej partii nasi zawodnicy dokończyli dzieła w drugim secie wygrywając 15:9 i cały mecz 2:0.

Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i trenerowi. Przed całą drużyną teraz 3 tygodnie przygotowań do turnieju w Zabrzu.