Jesteśmy w wielkiej czwórce finałowej.

Po niezwykle emocjonującym spotkania na wysokim poziomie pokonujemy BKS Chemik Bydgoszcz 3-2 i tym samym walczymy w ścisłej finałowej czwórce Mistrzostw Polski Kadetów o medal. UMKS MOS WOLA Warszawa – BKS Chemik Bydgoszcz 3-2 ( 25:20, 28:30, 18:25, 25:20, 15:12)

Wypracowane prowadzenie trzypunktowe od stanu 7-4, zespół Kadetów MOS WOLA utrzymał do samego końca pokonując Chemik Bydgoszcz do 20.
Drugiego seta rozpoczynamy od skutecznego ataku środkiem. Walczymy o każdą piłkę, wydaje się , że boisko siatkarskie nie zna granic. Powadzimy przez cały set kontrolując grę do stanu 23-18. I chyba od tego momentu rozpoczyna się dramaturgia drugiego seta. Rywale zdobywają kolejno 4 punkty 23-21 i niebezpiecznie zbliżają się do remisu. Czas dla zespołu bierze trener Keller. Bydgoszcz łapie nas na 24 punkcie. Kadeci Chemika prowadzą po raz pierwszy 24-25 i mają szanse na piłkę setową. Doprowadzamy do ponownego remisu po 25, następnie mamy piłkę setową , która broni Chemik. 26-26. W końcówce pomagają nam rywale psując zagrywkę 27-26, i kolejna piłka setowa dla MOSu. Rywale nie odpuszczają i zwierają swoje szyki doprowadzając do kolejnego remisu po 28. Niestety to oni wytrzymują ogromną presję końcówki drugiego seta i pokonują zespół MOSu na przewagę 28-30.

Trzeci set rozpoczyna się od prowadzenia Bydgoszczy. Niestety my mamy słabszy moment w grze. Rywale odskakują na 5 punktów 7-12. Zmniejszamy przewagę punktową przeciwników do 3 punktów, 10-13. Czas dla Bydgoszczy. Ponownie różnica rośnie do 5 punktów 11-16, 12-17, 13-18. Przy stanie 13-19 czas dla zespołu bierze ponownie trener Keller. 14-19, Nie możemy przedrzeć się przez blok rywali 17-22. Bronimy pierwszą setową piłkę 18-24, niestety wyrok tego seta odroczył się tylko na chwilę. Chemicy skutecznie atakują w nasz parkiet zapisując na swoim koncie drugiego seta w tym spotkaniu. Jest 1-2 w setach.

Czwarty set to dla naszego zespołu być lub nie w dalszej grze tego spotkania jak również kwalifikacja do wielkiej czwórki tego finałowego turnieju. Zaczynamy od prowadzenia 4-2. Po szybkim remisie ponownie jak w transie wychodzimy na prowadzenie 12-7, 14-9. Rywale maja również ogromną presję i próbują ratować przebieg tego seta biorąc czas. My nie zwalniamy 11-7, 14,9. Ponownie czas dla zespołu z Bydgoszczy. Jakich wskazówek udzielił swoim zawodnikom, nigdy się nie dowiemy ale zaczęły odnosić skutek. Z wyniku 15-9 zrobiło się 17-13 i pierwsza reakcja trenera z Warszawy. Tracimy punkty 17-15 i druga przerwa dla kadetów z Woli. Niezwykłe emocje w końcówce ale to my utrzymujemy dwupunktową przewagę 21-19. Końcówka seta należy do kadetów MOSu. Wygrywamy do 20 doprowadzając do remisu w setach 2-2.

Tie break tylko dla MOS Warszawa! Zmianę boisk dokonujemy przy prowadzeniu Bydgoszczy 6-8. Gonimy do stanu 10-11. Przy stanie 11-11 i 12-11 czas dla swojego zespołu bierze trener rywali. Od 12 punktu to my mamy swój moment . Wygrywamy tie breaka 15-12 i całe spotkanie 3-2.

MVP: Dawid Bulira