Pewne zwycięstwo rozpędzających się kadetów MOS Wola w drugim meczu turnieju finałowego Mistrzostw Polski w Szczytnie

W swoim drugim meczu podopieczni trenera Kellera odnieśli bardzo pewne zwycięstwo z RCS Czarnym Radom 3:1 (25:14, 25:16, 20:25, 25:18) i są bardzo blisko gry w najlepszej czwórce turnieju finałowego.

Po wyrównanym otwarciu premierowej odsłony , z czasem kadeci Mosu zaczęli budować swoją przewagę. Po świetnym ataku z lewego skrzydła Szlęzaka uzyskujemy trzypunktową przewagę (6:3) Zawodnicy z Woli wykorzystywali dużą liczbę błędów własnych Czarnych Radom. Przeciwnicy popełnili ich w tej części gry bardzo dużo, natomiast w naszej drużynie nie do zatrzymania w ataku był Kuba Buczek (19:9).W końcówce seta trener Keller rotuje składem, aby przygotować wszystkich zawodników do dalszej części gry. Przeciwnicy do wielu popsutych serwisów zaczęli dokładać autowe ataki. Nie potrafili przełamać napędzonych kadetów Mosu, nie kończąc żadnej kontry. Do końca zawodnicy Mosu kontrolują grę odnosząc pewne zwycięstwo po dwóch asach serwisowych Wiktora Wojciechowskiego 25:14.

Słaby początek drugiego seta przez Czarnych, przede wszystkim w przyjęciu i zagrywce, pozwolił odskoczyć  kadetom Mosu na trzy punkty (6:3). Bezbłędny w tym okresie gry był Kuba Buczek, finalizując kolejne ataki.  Nasza drużyna gra bardzo dobrze w bloku zarówno podwójnym jak i potrójnym. Przeciwnicy nie mogą wykonać skutecznego ataku zatrzymując się na Wolskiej ścianie (19:11). Tak jak pierwszą partię wygrywamy bardzo szybko 25:16.

Przebudzenie z bardzo słabej gry przeciwników nastąpiło dopiero w połowie trzeciej partii. Po naszej stronie duża liczba błędów w przyjęciu i przeciwnicy nakręcają się do gry (11:15). Od tego momentu wyższy bieg ponownie wrzucił Kuba Buczek, grając bardo dobrze w ataku. W końcówce jednak lepiej zagrali przeciwnicy z Radomia odnosząc zwycięstwo 20:25.

Podrażniona przegraną partią drużyna trenera Kellera czwartą partię rozpoczęła bardzo pewnie, prowadząc (6:3) po ataku z przechodzącej piłki Szlęzaka. Sprawy w swoje ręce ponownie wzięli Buczek i Szlęzak grając skutecznie w ataku zarówno na lewym jak i prawym skrzydle. Świetne zagrywki dokłada Pisarski i odskakujemy przeciwnikom (13:8). W końcówce tak jak w dwóch pierwszych setach bardzo duża liczba błędów własnych przeciwników pozwala uzyskać przewagę (23:16). Przy stanie 23:17 o czas jeszcze prosi trener Keller, aby zmotywować zawodników do szybkiego zwycięstwa w tej partii. Udany atak ze środka Wojciechowskiego kończy seta 25:18 i cały mecz wygrywamy 3:1.

MVP meczu wybrany został zasłużenie Mikołaj Karkowski.

Dziś w hali MOS Szczytno odwiedził zawodników MOS WOLA oraz sztab szkoleniowy były dyrektor MOS Wola, pan Józef Drozdowicz, który pełnił funkcję dyrektora MOS Wola, w latach 1997 – 2002. Obecnie Pan Józef mieszka na Mazurach. Był czas na wspomnienia i kilka pamiątkowych zdjęć.

W galerii zdjęć odnajdziemy również chwile zatrzymane w kadrze z oficjalnego rozpoczęcia finałowego turnieju Mistrzostw Polski 2019 w Szczytnie, które miało miejsce w pierwszym dniu imprezy sportowej.