Aktualności

07.03.2019

W Informatorze Stolicy o sreberku MOS WOLA

W hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 34 w Radomiu odbył się turniej finałowy Mistrzostw Mazowsza Młodzików. Cztery najlepsze drużyny w tej kategorii wiekowej walczyły o prymat w województwie i awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

W zawodach wzięły udział trzy stołeczne ekipy: UMKS MOS Wola Warszawa, UKS Plas Warszawa oraz KS Metro Warszawa, a także gospodarze turnieju - RCS Czarni Radom. Bardzo wysoki poziom, piękne akcje i zaciętą rywalizację można było oglądać praktycznie w każdym z sześciu rozgrywanych spotkań. Wystarczy wspomnieć, że trzy zespoły wygrały po dwa spotkania i po jednym przegrały. O medalach zadecydowała liczba wygranych i straconych setów. Ostatecznie mistrzem Mazowsza została drużyna RCS Czarni Radom, wicemistrzostwo zdobył UMKS MOS Wola Warszawa, zaś brązowe medale zawisły na szyjach zawodników KS Metro Warszawa.

- Na wstępie chciałbym pogratulować zespołom uczestniczącym w finałach Mistrzostw Mazowsza Młodzików za emocje i wysoki poziom sportowy. Wracając do podsumowania turnieju, to srebrny medal jaki wywalczyliśmy jest sporym osiągnięciem, dlatego że patrząc na przekrój całych rozgrywek na Mazowszu nie jechaliśmy na finały w roli murowanego kandydata do medalu, ale oczywiście zdawaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy dobrze przygotowani do turnieju i możemy sprawić miłą niespodziankę. Przyjechaliśmy na turniej z nastawieniem żeby zagrać swoją najlepszą siatkówkę,nie wieszaliśmy sobie medali na szyi przed turniejem. Jestem dumny z zespołu za pracę jaką wykonali do tej pory i z osiągniętego wyniku. Jestem przekonany, że ten zespół jeszcze nie powiedział ostatniego słowa w tegorocznych rozgrywkach. Najtrudniejszym meczem w turnieju był to pojedynek z Metrem Warszawa ze względu, że był to główny faworyt do złotego medalu na Mazowsza i kandydat do medalu w Polsce. Poza tym po przegranej z Czarnymi Radom staliśmy trochę pod ścianą. Przegrywając mecz z Metrem gralibyśmy z trudnym rywalem jakim jest zespół Plasu Warszawa o być albo nie być w rozgrywkach ogólnopolskich, a wiadomo że takie mecze rządzą się swoimi prawami, dlatego chcieliśmy uniknąć niepotrzebnej nerwowości w ostatnim meczu. Zespół pokazał charakter. Drzemią w nim spore możliwości, nie przestraszyliśmy się faworyta i po dobrym meczu odnieśliśmy zwycięstwo. To jest piękno sportu, że faworyt nie zawsze wygrywa. Trzecie miejsce dla Metra to na pewno spore rozczarowanie. Jeśli o chodzi o cel w Mistrzostwach Polski to powalczymy o zagranie w turnieju finałowym, a tam jest już wszystko możliwe. Oczywiście do tego jeszcze daleka droga, dlatego skupiamy się nad pierwszą przeszkodą jaką jest turnieju ćwierćfinałowy - powiedział Łukasz Drzewiecki, trener UMKS MOS Wola.

- Na pewno jest to do tej pory nasz najlepszy występ w tym sezonie. Cieszy ciągły progres u chłopaków zarówno techniczno-taktyczny, jak i mentalny. W rozgrywkach eliminacyjnych raz spadliśmy z ligi i przegrywaliśmy z zespołem rezerw Metra III. Poprzez mądrą i permanentną pracę oraz wiarę w to co robimy, wyeksponowaliśmy nasze atuty oraz sukcesywnie poprawialiśmy mankamenty. Na tyle dobrze odrobiliśmy pracę domową, że w finale Mistrzostw Mazowsza wyraźnie pokonaliśmy głównego faworyta zespół Metra I oraz ponownie zespół Plasu. Wicemistrzostwo Mazowsza jest naszym niewątpliwym sukcesem. Z pokorą podchodzimy do tego i chcemy ciągle się doskonalić Gratulacje dla zespołu Radomia i Metra oraz powodzenia w dalszym etapie - dodał Konrad Cop, drugi trener wolskiej ekipy.

Wyniki poszczególnych spotkań turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza Młodzików:

KS Metro Warszawa – UKS Plas Warszawa 2:0

UMKS MOS Wola Warszawa - RCS Czarni Radom 0:2

RCS Czarni Radom - UKS Plas Warszawa 2:0

UMKS MOS Wola Warszawa - KS Metro Warszawa 2:0

UMKS MOS Wola Warszawa - UKS Plas Warszawa 2:0

RCS Czarni Radom - KS Metro Warszawa 1:2

Klasyfikacja końcowa zawodów:

1. RCS Czarni Radom

2. UMKS MOS Wola Warszawa

3. KS Metro Warszawa

4. UKS Plas Warszawa

Zawody w Radomiu specjalnie dla Informatora Stolicy podsumowali świeżo upieczeni wicemistrzowie Mazowsza, zawodnicy UMKS MOS Wola. - Turniej poszedł nam bardzo dobrze. Pierwszego dnia graliśmy mecz z drużyną z Radomia. Mecz niestety przegraliśmy. Po dwóch setach pełnych walki musieliśmy uznać wyższość rywali. Kolejne spotkanie to mecz z Metrem Warszawa. Wychodząc na boisko mało osób wierzyło, że nam się uda ponieważ przez cały rok przegrywaliśmy z tą drużyną lecz można powiedzieć, że dokonaliśmy niemożliwego wygrywając z nimi co dało nam walkę o miejsca 1-3. Ostatniego dnia zagraliśmy bardzo dobry mecz z drużyną Plas Warszawa. Wygraliśmy gładko - powiedział Stanisław Chaciński.

- Zawody były dla nas bardzo udane. Drugie miejsce na Mazowszu to duży sukces i bardzo się z niego cieszymy, tym bardziej, że miejsce to jest premiowane awansem do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Sukces na finałach nie przyszedł nam jednak łatwo. Pierwszy słabszy mecz, który graliśmy z Czarnymi Radom nie poszedł po naszej myśli, ale w kolejnych spotkaniach zaprezentowałyśmy się bardzo dobrze, dzięki czemu udało nam się pokonać Metro i Plas Warszawa. Zawody były bardzo wyrównane. Do pierwszego miejsca zabrakło nam jednego seta, lecz i tak bardzo cieszymy się z zajętego miejsca. Turniej ten jest dowodem na to, że idziemy w dobrym kierunku, gramy coraz lepiej i możemy z sukcesem walczyć z najlepszymi - zakomunikował Jan Lizińczyk. - Cały turniej był świetnie zorganizowany. Na hali panowała świetna atmosfera, wielu kibiców zagrzewało swoje zespoły do walki. Za najtrudniejszego przeciwnika oczywiście uznaje złotych medalistów zespół Czarnych Radom. Wyszliśmy na ten mecz bardzo zdekoncentrowani lecz pokazaliśmy że jesteśmy ambitnym zespołem. Podnieśliśmy się po porażce i wygraliśmy z Metrem Warszawa 2:0 - dodał Daniel Gotowicki.

UMKS MOS Wola Warszawa zagrał na turnieju w składzie: Tymon Tomaszewski, Daniel Gotowicki, Jan Lizińczyk, Stanisław Chaciński, Damian Radowski, Paweł Kuliński, Kacper Wiśniewski, Mariusz Rok, Aleksander Nowik, Jakub Sudoł, Kevin Gościmiński, Ignacy Skrzydło, Hubert Śmiłowski, Bartosz Tomal, Mateusz Wójcik.

MVP zawodów w Radomiu został zawodnik gospodarzy - Adam Ostrowski. W poszczególnych zespołach wyróżnieni zostali: Marcel Orzechowski (RCS Czarni Radom), Tymon Tomaszewski (UMKS MOS Wola Warszawa), Jakub Linkiewicz (KS Metro Warszawa) i Marcin Bruliński (UKS Plas Warszawa). Puchary, medale i dyplomy młodym siatkarzom wręczyli: Konrad Frysztak, wiceprezydent Radomia, Jarosław Miałkowski, wiceprezes Mazowiecko-Warszawskiego Związku Piłki Siatkowej i Michał Zdybiewski, wiceprezes Radomskiego Centrum Siatkarskiego. Trzy pierwsze drużyny Mistrzostw Mazowsza przygotowują się do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski.

Fot. MOS Wola Warszawa

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy