Aktualności

09.02.2019

Drugie zwycięstwo juniorów MOS Wola w Turnieju Finałowym Mistrzostw Mazowsza

Podopieczni trenera Copa pokonali MKS MDK Warszawa w drugim meczu turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza. Mimo przestoju w trzecim secie i tak można napisać, że był to świetny występ naszych juniorów.

  • Drugi mecz wygrany w turnieju. Zwycięstwo z MKS MDK  fot.KZ
    Drugi mecz wygrany w turnieju. Zwycięstwo z MKS MDK fot.KZ

Nasza drużyna zaczęła w takim samym składzie jak przeciwko RCS Czarnym Radom w inauguracyjnej meczu. Pierwszą partię nasi zaczęli niesamowicie skoncentrowani i szybko osiągnęli bezpieczną przewagę (14:11). Co ważne, było ono efektem bardzo dobrej gry, zwłaszcza na siatce. Skuteczni byli Bąk, Gawrzydek. Przeciwnikom trudno było przebić się przez blok, gdyż mieli wielkie problemy w przyjęciu zagrywki (21:18). Końcówka również należała do naszej drużyny, wygrywamy pewnie (25:22) po skutecznym ataku z prawego skrzydła Bąka. 

Po wygraniu na otwarcie 25:22, juniorzy MOS Wola poszli za ciosem, choć w drugiej partii na przełamanie przeciwnika musieli popracować nieco dłużej. Swoją wyższość zaczęli jednak wyraźnie podkreślać od stanu 10:10. Wszystko co dobre zaczęło się od świetnej passy Kaciczaka w polu serwisowym. Przy jego zagrywkach nasz zespół odskoczył na 17:12. Od tego momentu kompletnie posypała się gra przeciwników. Juniorzy MOS Wola punktowali konsekwentnie i bez większego trudu wygrywamy drugą partię 25:18.

Początek trzeciego seta pokazał, że pomimo dwóch dość gładko przegranych wcześniej setów, zawodnicy MDK „tanio skóry nie sprzedadzą”. Od początku zawodnicy MOSu nie byli w stanie znaleźć recepty na powstrzymanie skutecznej gry w ataku przeciwników (5:8). Kluczowym elementem dla losów rywalizacji w trzeciej partii była jej środkowa faza w której
przydarzył się poważny przestój naszym zawodnikom, po którym już do końca partii się nie podnieśliśmy. Przegrywamy 21:25.
 
Przestój w grze podopiecznych trenera Copa trwał jednak tylko przez jednego seta. Na początku czwartej partii juniorzy MOSu wrócili na odpowiednie tory. W środkowej fazie seta bardzo dobrze graliśmy w defensywie: zaczynając od bloku, a kończąc na obronach (16:14). O czas poprosił trener MDK jednak bez efektu, bo dwa punkty zdobyli nasi juniorzy, niepozwalający sobie nawet na odrobinę dekoncentracji. Seta wygrali wysoko (25:19) i z kompletem zwycięstw czekają już na jutrzejszy mecz z KS Metro Warszawa o godz. 12:30. Zapraszamy do kibicowania.

UMKS MOS Wola Warszawa - MKS MDK Warszawa 3:1 (25:22, 25:18, 21:25, 25:19)

Skład MOS Wola: Wachowicz, Bąk, Kaciczak, Gawrzydek, Pawlak, Ryszewski, Foltynowicz (libero) oraz Orlicz, Buczek, Antoński, Kulesza M., Kulesza K. (libero), Szlęzak, Rubin.

 
 

 

 
Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy