W ramach przygotowań do turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza kadeci MOS Wola rozegrali mecz kontrolny z Młodzieżową Reprezentacją Chin

W jednym z ostatnich sparingów przed turniejem finałowym podopieczni trenera Kellera pokonali Młodzieżową Reprezentację Chin, która przebywa na stażu sportowo-siatkarskim na Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku pod okiem znanego trenera Jerzego Skrobeckiego

W sobotnim spotkaniu trenerzy obu reprezentacji umówili się na rozegranie czterech setów bez względu na wynik. W każdej odsłonie górą byli Polacy

W dzisiejszym spotkaniu trenerzy umówili się na rozegranie czterech setów bez względu na wynik. Wszystkie odsłony meczu wygrali kadeci MOS Wola, którzy w każdej partii byli zdecydowanie lepszym zespołem.

Inauguracyjna partia spotkania należała do naszych zawodników. Od początku kontrolowaliśmy przebieg partii. W końcówce seta o wyniku decydowała bardzo dobra gra naszych kadetów w polu serwisowym, dzięki bardzo mocnej i pewnej zagrywce wygrywamy 25:20.

Druga partia była jeszcze bardziej jednostronna. Znowu dobrze w polu serwisowym prezentowali się kadeci MOS Wola, a w środkowej fazie seta odskoczyliśmy rywalom aż na dziesięć punktów (13:3). Trener Keller mógł zacząć rotować składem, jednak poziom gry od tego nie ucierpiał. Set zakończył się pewnym triumfem gospodarzy (25:12).

Bliźniaczo podobny przebieg miała początkowo trzecia i czwarta odsłona. Od początku szybko zaczęliśmy wypracowywać przewagę (17:9), którą systematycznie powiększaliśmy świetną grą w bloku i w polu serwisowym. Trzecią partię wygrywamy 25:20, natomiast czwartego dodatkowego seta 25:22 i cały mecz 4:0.

MOS Wola Warszawa - Młodzieżowa Reprezentacja Chin 4:0 (25:20, 25:12, 25:20, 25:22)