MISTRZOSTWA EEVZA W ERYWANIU minikadetów

Sukcesem kończy się 2018 rok. Reprezentacja Polski minikadetów zdobyła złoty medal w mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA), pokonując w finale Rosję 3:1 (25:19, 25:19, 17:25, 25:15). Biało-czerwoni tym samym zapewnili sobie awans do finałowego turnieju kontynentalnego czempionatu, który odbędzie się w lipcu w Bułgarii. Naszą uwagę przykuwa natomiast Kacper Goździkiewicz , związany od lat z MOS WOLA.

Kacper jest statystykiem w UMKS MOS WOLA. O jego profesjonaliźmie ptaszki już ćwierkały od dawna i wyćwierkały....W reprezentacji Polski minikadetów jest członkiem sztabu szkoleniowego. Para się tą samą profesją, robi statystyki spotkań Polaków, dając materiał do analizy trenerom i oparacowania taktyki na każde spotkania. Wygrywają Mistrzowie na parkiecie i Mistrzowie drugiego planu - sztab szkoleniowy.

Ciesząc się z kolejnego sukcesu Polaków i ciągle rosnącej siatkówki w siłę na każdym poziomie zapraszamy do lektury artykułu.
W półfinale polski zespół pokonał Ukrainę 3:2. - Był to bardzo trudny mecz, najtrudniejszy w całych zawodach - powiedział kierownik polskiej ekipy Zdzisław Gogol. - Od strony sportowej widzowie obejrzeli ciekawe widowisko, w którym było dużo fajnych akcji - wystaw, zagrywek, kiwek czy obron. Polacy, doskonale przygotowani taktycznie, nie załamali się w trudnych sytuacjach. W decydujących setach potrafili wrócić do swojej dobrej dyspozycji.

Finałowym rywalem była reprezentacja Rosji. - Nasi przystąpili do finału spokojnie bez odrobiny stresu i respektu wobec mocnego rywala. Po prostu znali swoją wartość, mieli poczucie siły - kontynuuje Zdzisław Gogol. - Mistrzostwa były dla tych zawodników pierwszym krokiem w reprezentacyjnej karierze, a grali jak starzy rutyniarze. Zespół był bardzo dobrze przygotowany do tych mistrzostw. Rosjanie długo po zakończeniu finału nie mogli uwierzyć w swoją porażkę.

//

Reprezentacja Polski minikadetów pokanała Rosję 3:1 (25:19, 25:19, 17:25, 25:15) w finale mistrzostwach Europy Wschodniej (EEVZA) w Erywaniu. Podopieczni Ariela Fijoła pozwolili rywalom urwać tylko jednego seta. Trzecie miejsce zajęła Ukraina, która wygrała z Białorusią 3:1.
Reprezentacja Polski minikadetów rozegrała bardzo dobry turniej w Erywaniu. Biało-czerwoni wygrali wszystkie mecze. Podczas turnieju stracili zaledwie trzy sety - dwa z Ukrainą i jeden z Rosją.

We wtorkowym finale Polska tylko w trzecim secie pozwoliła Rosjanom przechylić szalę zwycięstwa na swoja stronę. W dwóch pierwszych partiach Polacy dość szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Utrzymali koncentrację i wygrali pewnie do 19 - zarówno w pierwszym, jak i drugim secie. Porażka w trzeciej odsłonie meczu absolutnie ich nie załamała. Wręcz przeciwnie, jeszcze bardziej ich zmotywowała i czwartym secie byli dominującym zespołem na parkiecie.