Aktualności

„Do siego roku” - turniej mini siatkówki dziewcząt.

Najmłodsze siatkarki (rocznik 2008 i młodsze) wystartowały 16 grudnia na Ursynowie w VI Ogólnopolskim Turnieju Dwójek DO SIEGO ROKU! organizowanym od kilku lat przez KS METRO.

Na starcie zobaczyliśmy 18 zespołów ( w tym czołówka Mazowsza), które najpierw rywalizowały w trzech grupach eliminacyjnych, a następnie zagrały o miejsca.
Turniej zajął około trzech godzin, a każdy zespół rozegrał w sumie 10 setów do 12 punktów. UMKS MOS WOLA reprezentowały dwie pary dwójkowe w mieszanych rocznikach : 2008-2010 (Małgosia Kulka - Ania Zieja) i 2008-2009 (Julia Drwięga - Inga Wysockaa - Julia Korneluk). Młodziutkie siatkarki z Woli zbierały doświadczenia siatkarskie i miały okazję podziwiać kunszt najlepszych. Zderzyły się również z pierwszymi przegranymi meczami, które jak się okazało ukazały brak odporności psychicznej na porażki. No cóż początki bywają trudne, ale motywacja do wytężonej pracy na pewno się podwoiła. Ostatnie dwa mecze finałowe o 1 i 3 miejsce oglądali wszyscy zgromadzeni w hali sportowej dopingując grające zespoły z Wyszkowa i Nadarzyna. 
Na zakończenie wręczono wszystkim uczestnikom pamiątkowe plakietki oraz słodycze, a najlepsza trójka otrzymała puchary i medale.

Gratulujemy naszym rywalkom zwycięstwa a organizatorom sukcesu w kolejnym przedsięwzięciu.

I na koniec wyjaśniamy co oznacza "Do siego roku"....

Życzenia "Do siego roku" były stosowane w przeszłości jako życzenia wigilijne. Gospodarz, łamiąc opłatek, życzył wszystkim „Ażeby Bóg dozwolił doczekać do siego roku”. Życzenia te oznaczały mniej więcej tyle, co "życzę, żeby Bóg pozwolił doczekać w zdrowiu do nadchodzącego Nowego Roku".  Zdarzało się także, że mówiono: Życzę ci pomyślności „od siego do siego roku”. Oznacza to, że chodzi o czas między rokiem, który się kończy, a tym, który nastąpi.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy