Aktualności

16.12.2018

Młodsze młodziczki 2006 utrzymały piątą ligę

15 grudnia odbył się w Ostrołęce trzeci turniej piątej ligi mazowieckiej młodziczek. Nasze młodsze, MŁODSZE młodziczki utrzymały piątą ligę. W nagrodę wieczorem w Legionowie obejrzały na żywo mecz Ligi Siatkówki Kobiet pomiędzy DPD Legionovia Legionowo, a Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz.

Mosowianki wykonały plan minimum postawiony na kolejny turniej mazowieckiej ligi młodziczek. Na początek mieliśmy duże szanse na ogranie NIKE. Ostrołęczanki w pierwszych dwóch setach zagrały słabo, niestety w tie breaku nie rozdawały już tylu „prezentów” i należało uznać wyższość tego zespołu. W drugim spotkaniu zmierzyliśmy się z lokalnym rywalem z Bielan. To był mecz walki, twardych serwisów i mnóstwa błędów w przyjęciu. Na nasze szczęście to my zachowaliśmy więcej zimnej krwi w końcówkach. Na koniec pozostało spotkanie ze starszymi rywalkami i z wyraźnie lepszymi warunkami. Przewaga wzrostu i siły okazały się przeważające. Tanio skóry nie sprzedaliśmy i w drugim secie dobra postawa w polu serwisowym pozwoliły na równą walkę. Niestety kłopoty z wyprowadzaniem kontry dały nam dziś się we znaki.

W ramach odpoczynku od siatkówki J wybraliśmy się również na mecz Ligi Siatkówki Kobiet (najwyższej klasy rozgrywkowej) do Legionowa. Emocjonujący i pełen zwrotów akcji – pojedynek pomiędzy Legionowem a Bydgoszczą został zakończony 3:2 dla legionowianek. Miłym akcentem było pomeczowe spotkanie naszych dziewcząt z dwiema byłymi zawodniczkami MOS Wola: Zuzanną Górecką i Adrianną Adamek. Zuzia z drużyną MOS Wola pod opieką trenera Radosława Krukowskiego zdobyła mistrzostwo Mazowsza oraz zajęła 7 miejsce w Mistrzostwach Polski w roku 2015. Adrianna zdobyła tytuł wicemistrza Polski juniorek oraz brązowy medal Mistrzostw Polski kadetek z MOS Wola w roku 2014. Drużynę prowadził trener Stanisław Lizińczyk.

Wyniki:

MOS – NIKE Ostrołęka 1:2 (22, -21, -9)

MOS – Sparta Warszawa 2:1 (22, -13, 13)

MOS – Sparta Grodzisk Mazowiecki 0:2 (-9, -22)

 

Klasyfikacja:

Sparta Grodzisk Mazowiecki – awans do IV ligi

  1. NIKE Ostrołęka
  2. MOS Wola Warszawa
  3. Sparta Warszawa – spadek do VI ligi

Skład: Paulina Irek, Alicja Kulik, Maja Daca, Maja Buczyńska, Julia Tereszczuk, Asia Bartosiewicz, Agata Bartosiewicz, Maja Wydmańska, Maja Wysocka, Karolina Wyszkowska, Oliwia Jaroń, Julia Młodecka, trener Radosław Krukowski.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy