Aktualności

30.11.2018

Porażka siatkarzy UMKS MOS Wola w II lidze mężczyzn po niezłym meczu z Metrem na Ursynowie

W meczu II ligi mężczyzn nasz zespół, praktycznie w składzie juniorsko-kadeckim, przegrał po walce 1:3 z KS Metro w wyjazdowym meczu na Ursynowie. Nasza drużyna zagrała niezły mecz, ale to wystarczyło tylko na wygranie jednego seta z doświadczonym zespołem gospodarzy.

 • Atakuje Szymon Bąk, który był najlepiej punktującym zawodnikiem meczu i zdobył 27 pkt. Fot.Krawczyk.photo
  Atakuje Szymon Bąk, który był najlepiej punktującym zawodnikiem meczu i zdobył 27 pkt. Fot.Krawczyk.photo
 • Tramwaje Warszawskie - sponsor główny naszej drużyny w II lidze
  Tramwaje Warszawskie - sponsor główny naszej drużyny w II lidze
 • Miasto Warszawa wspomaga naszych siatkarzy
  Miasto Warszawa wspomaga naszych siatkarzy
 • Szybka Kolej Miejska wspomaga naszą drużynę
  Szybka Kolej Miejska wspomaga naszą drużynę
 • Centrum Rehabilitacji Sportowej dba o przygotowanie fizyczne naszej drużyny
  Centrum Rehabilitacji Sportowej dba o przygotowanie fizyczne naszej drużyny
 • Informator Stolicy - patron medialny naszej drużyny w II lidze
  Informator Stolicy - patron medialny naszej drużyny w II lidze

KS Metro Warszawa - UMKS MOS Wola Warszawa 3:1 (25:23)(29:31)(25:20)(25:20)

Skład MOS Wola:

Iszczuk, Gawrzydek, Malangiewicz, Bąk, Kaciczak, Pawlak, Drzazga (libero), Kowalczyk (libero) oraz Buczek, Szlęzak, Wachowicz, Powałka

W pierwszej partii od początku prowadzili siatkarze MOS Wola. Bardzo skutecznie grał atakujący Woli, Szymon Bąk. Po jego dwóch udanych atakach goście prowadzili 4:2. Gospodarze mieli kłopoty z przyjęciem zagrywki MOS-u Wola. As serwisowy Bąka dał prowadzenie Woli 6:3. Po punktowej zagrywce Ernesta Kaciczaka było 8:5 dla Woli. Gospodarzy jakby zaskoczyła bardzo skuteczna gra młodego zespołu gości, w którym na boisku było czterech lub pięciu juniorów i kadetów. Przy stanie 12:7 dla Woli trener gospodarzy Wojciech Szczucki poprosił o czas. Zaraz po przerwie skuteczny trójblok MOS-u w wykonaniu Malangiewicza, Gawrzydka i Bąka pozwolił gościom na prowadzenie sześcioma punktami, 13:7. Doświadczeni siatkarze Metra zaczęli jednak odrabiać straty. Asem serwisowym popisał się Dominik Zalewski, po bloku skutecznie atakował Paweł Szczepaniak i kiedy przewaga siatkarzy z Woli zmalała do 13:11 trener Krzysztof Wójcik poprosił o przerwę. Siatkarze gospodarzy zdołali wyrównać i na tablicy wyników był remis 15:15, a po chwili 16:16. Po wyrównanym okresie gry było 19:19. Dwa proste błędy zespołu z Woli i przy stanie 19:22 trener Wójcik wziął drugą przerwę. MOS Wola poderwał się do walki. Po skutecznym ataku ze środka kapitana Briana Malangiewicza był remis 23:23. Jednak w samej końcówce spokojniej zagrali gospodarze, udanie zaatakował Kopyść i Metro wygrało seta 25:23, wychodząc w sumie ze sporej opresji.

W drugim secie młody zespół MOS Wola podrażniony porażką w pierwszej partii znowu zaatakował ostro gospodarzy. Dwa udane bloki Malangiweicza i Piotra Pawlaka, trzy kolejne punkty zdobyte po atakach dobrze dysponowanego Szymona Bąka i prowadzenie Woli 10:5. Trener Szczucki wziął czas. Pomogło,  bo Metro zaczęło odrabiać straty. Efektowny atak z krótkiej, udany trójblok gospodarzy i MOS prowadził już tylko 11:10. Trener Wójcik wziął przerwę, by zatrzymać dobrą grę miejscowych. Goście znowu zaczęli grać skuteczniej. Dwie efektowne przesunięte krótkie w wykonaniu Malangiewicza, udany atak Bąka i MOS prowadził 15:13. Potem po ataku ze środka w wykonaniu Pawlaka i mierzonym ataku po skosie w wykonaniu Gawrzydka, MOS Wola prowadził 18:16. Trener Szczucki poprosił o drugą przerwę. Zespół z Woli utrzymywał przewagę po ataku Pawlaka i efektownym podwójnym bloku. MOS prowadził 20:18. Po chwili dwa udane ataki w wykonaniu Pawła Szczepaniaka i Metro wyrównało na 20:20. Czas dla MOS-u. Rozpoczęła się bardzo dramatyczna i wyrównana końcówka, która rozgrzała publiczność. Remisy 22:22, 23:23, ostre wymiany i efektowne obrony. Po plasie atakującego Szymona Bąka i prowadzeniu 24:23 MOS Wola miał pierwszą piłkę setową, ale zawiodła asekuracja w obronie i Metro wyrównało na 24:24. Od tego momentu trwała wymiana silnych ciosów  w wykonaniu atakujących obydwu zespołów. MOS Wola większość piłek wystawiał do Bąka, który wszystko kończył, a siatkarze Metra wierzyli Szczepaniakowi i on także się nie mylił. Ta wymiana trwała do stanu 29:29. Po silnym uderzeniu Bąka MOS Wola prowadził 30:29, a w rewanżu pomylił się Dominik Zalewski, zaatakował w aut i MOS Wola wygrał tego dramatycznego seta 31:29. Warto podkreślić bardzo dobrą grę, szczególnie w przyjęciu zagrywki libero MOS Wola, Szymona Drzazgi, który miał duży wkład w sukces zespołu z Woli.

Trzeci set dobrze rozpoczęli gospodarze, szybko objęli prowadzenie 4:1, po błędach gości i trener Krzysztof Wójcik wziął czas. Za moment mieliśmy festiwal ataków ze środka. W ten sposób kończyli ataki Malangiewicz i  Pawlak z MOS-u oraz Kraśniewsk zdobywał punkty dla Metra. Dość długo trwała wymiana punkt za punkt, ale Metro utrzymywało dwupunktową przewagę. Kiedy gospodarze powiększyli przewagę po ataku Szczepaniaka na 15:10, trener Wójcik poprosił o przerwę. Goście próbowali zmniejszyć stratę punktów. Skutecznie kiwnął z drugiej piłki rozgrywający Kajetan Iszczuk, nadal imponował skutecznością Szymon Bąk i przewaga Metra była trzypunktowa 19:16, 20:17. W końcówce skuteczniejsi byli mądrze grający gospodarze. Ostatnią piłkę plasem zakończył Jan Kopyść i Metro wygrało 25:20.

W czwartym secie na początku gra była wyrównana. Przy stanie 5:5 trener Wójcik otrzymał żółtą kartkę za krytykowanie decyzji sędziowskich. Po udanym ataku z krótkiej w wykonaniu Pawaka i ataku z przechodzącej piłki przez Malangiewicza MOS Wola prowadził 10:7. Dzięki dużej skuteczności Dominika Zalewskiego gospodarze zlikwidowali przewagę Woli i wyrównali na 11:11. Od tego momentu gospodarze zaczęli uzyskiwać przewagę. Skuteczny był Jan Kopyść oraz nadal utrzymywał dobrą formę Paweł Szczepaniak. Jeszcze po udanych atakach Malangiewicza i Kaciczaka siatkarze z Woli próbowali ratować sytuację, ale  gospodarze w końcówce robili mało błędów i wygrali pewnie seta 25:20. Warto podkreślić wyjątkowo skuteczną grę Szymona Bąka z MOS Wola, który był najlepiej punktującym zawodnikiem meczu, zdobywając 27 punktów.

obsł. wł. KZ

Fotoreportaż z meczu ( 60 zdjęć) autorstwa @Krawczyk.photo można oglądać na fanpage MOS Wola na facebooku:

https://www.facebook.com/media/set/?set=ms.c.eJxFk1mOZTEIQ3fUYjCY7H9jLXLjV79HjjFDwjsdYBjcjfMvLuihwW06H2BUEvCSgo0L~%3BAicoJEIPDDp68GfYpqrSAgcwwUeHyjzWhDmD3hgPRAt0FdhJUXElu1zIMC6AFLklyOUo7J7FVP2ADySSFBPUGef2BEo4yqSylG8Hg15dNBg50QK9FkwIw~%3B6jjC9R4AfMIHZbu3w1~_2x20u6PE5lEnHylW3zWTBdAjPrgX4zbYethyl6~_8wF8cp2IPdJGh9I7DyiNMLGiVWYtt~%3BVN0eGcrTvOUT0EZgtW5Uqy7uoghbV5CYdUkmndh7xF~_y0raLOq0IzXoAUqE9hUnj0gt8V0rk3VoZXhXFX6a15MLou8FeWaduc18g0aw8XU685wmqrOEqgbJ8gFWyP3QhqUazc9tGjYDW9T~_K8qbNz94LSJ2RPXvAzZeyy3Utlvz~_Hv25nP8v~_DyWdzyN~%3BHqdusGj7D4D2zMA~-.bps.a.2163144603744423&type=1&__xts__[0]=68.ARCzzKkzEIfHp6QQg_GZZ8z9q9raEBn5BDGcR25DTLVbJV7K38DCYcHQyd4GpDV6KL1CItmHBahGK0dFngFQgxkVlGZudFzDYb2r3Llp2mETE9qBRtY8uXt9Yck28D89KrwLp3Bn4NwnXS-Do8oC5WbLyg9KcPai5qiaYnNnNrUrw_ig_OXYR1htBYXQ44zSVxTSrVN3BsswtISzicktqqg7q2BuFeCCEWxMLnnoZ5iQSndxtuyFRapHe_bs5jln7R3fdCVBAXhLuEAJCB2nectipDwlTk5qeKgulLGoGsGbUZABkHDOuLNv45ZVGHMFp_YNyes4AwCxt9h-lih2HRO2cuUB8h77MEkzL1y_zMPRm52hSGSyRDfmzrN7rA7sDmpPNBkGnOxfGkXdQaDVekDpe59zT1MWnEv3dNUFn_R-MY-bmGFS_2iWSO-xf_JLQCBYzQLzRbbePqpkDf2p&__tn__=HH-R

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
 • Brak komentarzy