Porażka i zwycięstwo młodzików MOS Wola w pierwszym dniu mistrzostw Polski

Drużyna młodzików MOS Wola w pierwszym dniu mistrzostw Polski w Drawsku Pomorskim przegrała 0:2 z Resovią Rzeszów i wygrała 2:0 z Wifamą Łódź. Jutro przed południem decydujące rozstrzygnięcia w grupach. Po południu półfinały na krzyż.

W pierwszym dniu mistrzostw Polski w obydwu grupach wiele dramatycznych i wyrównanych pojedynków.

Młodzicy MOS Wola w swoim inauguracyjnym meczu ulegli Resovii Rzeszów 0:2 (17:25)(27:29)

W pierwszym secie nasz zespół grał bardzo słabo i drużyna z Rzeszowa miała zdecydowaną przewagę. W drugim secie Resovia prowadziła 12:8 i wtedy obudzili się nasi siatkarze, zaczęli grać coraz lepiej i doprowadzili do wyrównanej i dramatycznej końcówki. Niestety set przegrany 27:29.
Liczni fani naszej drużyny, którzy pojechali na mistrzostwa do Drawska mieli wiele zastrzeżeń do trzech decyzji sędziów w końcówce drugiego seta.

W drugim meczu naszej grupy UKS Dobry Wynik Kraków pokonał Wifamę Łódź 2:1 (25:18)(25:27)(15:13)

W serii popołudniowej Resovia Rzeszów przegrała 1:2 z UKS Dobry Wynik Kraków

W drugim meczu MOS Wola pokonał Wifamę Łódź 2:0 (25:15)(25:23)

Nasz zespół wyraźnie wygrał pierwszego seta , mając zdecydowana przewagę w e wszystkich elamentach gry. W drugim secie nie było już tak łatwo. Wifama Łódź prowadziła już np. 22:19 , ale doskonały finisz naszych siatkarzy dał zwycięstwo MOS-u Wola 25:23 i w całym meczu 2:0. To bardzo ważny rezultat, bo jeszcze nasi siatkarze mają szansę na awans do strefy medalowej.

Skład MOS Wola w dwóch pierwszych meczach:
Czech, Strzeżek, Gluz, Linka, Urbański, Skolimowski, Tkaczyk (libero) oraz Michalak, Ćwikła, Fryłow, Krysztofiak, Maluha.

Trener Artur Wójcik ocenił, że nasi młodzicy grają średnio i nierówno. W pierwszym meczu Resovia grała bardzo dobrze i na dodatek bardzo szczęśliwie, np. kilka zagrywek po siatce wpadło w nasz plac, myląc naszych przyjmujących. W drugim meczu z Wifamą Łódź chłopcy z Woli grali maksymalnie skoncentrowani i powalczyli o zwycięstwo bez starty seta, co daje im jeszcze szanse na awans do czwórki.
Nastroje są  bojowe i zrobimy wszystko, by jutro wygrać z Krakowem - zakończył trener Artur Wójcik.