Kadeci MOS Wola II po walce przegrywają z Czarnymi Radom

Mazowiecka I Liga Kadetów: MOS Wola II Warszawa - RCS Czarni Radom 1:3 (20:25, 25:23, 22:25, 20:25)

Spotkanie rozpoczęło się po myśli przyjezdnych. Czarni bardzo mocno serwowali, co przyniosło im sporo korzyści. Rozegranie w naszej drużynie było uproszczone, a większość piłek była posyłana na skrzydła na których czekał już blok. W szeregach rywali w niektórych akcjach również pojawiał się chaos i gospodarze zmniejszali straty (9:10). W finalnej części premierowej partii goście powiększyli jeszcze swoją przewagę i ostatecznie wygrali do 20.

Zupełnie inną twarz pokazali nasi młodzi zawodnicy na początku seta numer dwa. Zwiększyli czujność w bloku, skuteczniej grali w ataku. Kibice obejrzeli w tej partii kilka bardzo długich wymian, pełnych ofiarnych obron po obu stronach. W drugiej części meczu na prowadzeniu byli zawodnicy z Radomia (18:16). Końcówka należała jednak do gospodarzy. W ostatniej akcji po trudnej zagrywce, Radom miał problemy z przyjęciem i musiał oddać łatwo piłkę, kontrę z prawego skrzydła skończył Wojciechowski, ostatecznie rozstrzygając końcówkę na naszą korzyść (25:23).

Trzeci seta, podobny do seta pierwszego. Czarni Radom kontrolowali swoją grę wygrywając do 22. Kadeci MOSu nie składali broni i w czwartej partii od początku uzyskali przewagę (7:5). Od stanu po 10 trwała walka „punkt za punkt”. W końcówce to jednak przeciwnicy wywarli dużą presję w polu zagrywki ostatecznie wygrywając do 20 i cały mecz 3:1.