Miało nie być niespodzianek….

Podejmowaliśmy dzisiaj w świątyni przy Rogalińskiej rywalki z Legionovii. Nasze doświadczone kadetki stanęły na parkiecie jako faworytki spotkania. Tak też się stało. UMKS MOS Wola Warszawa - LTS Legionovia Legionowo II 3-0 (25:9, 25: 19, 25: 7)

Niespodzianka przyszła z zupełnie z innej strony. Na mecz nie stawił się skład sędziowski. Trenerzy pomimo tego zdecydowali się przystąpić do meczu. Znalazł się ochotnik do sędziowania, Maja Wydmańska awansowała do funkcji sędziny sekretarza, natomiast zespoły umówiły się na grę fair play.

Mosowiaczki rozpoczęły ambitnie pierwszego seta pokonując przeciwniczki do 9. W następnym secie wkradało się rozluźnienie. Młodziutkie Legionowianki nie stanowiły wielkiego wyzwania, więc trener Lizińczyk tasował składem dając pograć Mosowiaczkom. Przy własnej przewadze nawet błędy niedoświadczonych dziewcząt nie raziły. Mecz bardziej przypominał szkoleniowe spotkanie dla rywalek. W trzecim secie na parkiecie pojawił trzon podstawowego składu kadetek . Gra potoczyła się szybciej i ponownie wygrywamy seta do 7.

Czy mogło się coś podobać dzisiaj? Tak, kultura i fair play gry.

Skład kadetek MOS WOLA: Baran Karolina, Bąk Patrycja, Butryn Marysia, Dygdoń Zuzia, Kabala Julka, Kaczmarczyk Maja, Kaczmarzyk Emilka, Kosieradzka Oliwka, Krupińska Małgosia, Kwiatkowska Ewa, Lipka Wiktoria, Mazurek Kasia, Rozwadowska Martyna, Wójciak Julka, Wydmańska Julka.