Młodzicy MOS Wola awansowali do finału mistrzostw Polski, wygrywając półfinał bez straty seta.

Zwycięstwem 2:0 nad Gwardią Wrocław młodzicy MOS Wola przypieczętowali awans, z pierwszego miejsca, do turnieju finałowego mistrzostw Polski. Jest to trzeci zespół siatkarzy MOS Wola , po juniorach i kadetach, który awansował do finałów mistrzostw Polski.

Zwycięstwem 2:0 nad Gwardią Wrocław młodzicy MOS Wola przypieczętowali awans, z pierwszego miejsca, do turnieju finałowego mistrzostw Polski. Wielkie gratulacje dla chłopaków i trenera Artura Wójcika.
Jest to trzeci zespół siatkarzy MOS Wola , po juniorach i kadetach, który awansował do finałów mistrzostw Polski. Przypomijmy jeszcze, że juniorki MOS-u jako czwarty zespół naszego klubu, był w finale MP (juniorki zdobyły brąz).

W ostatnim meczu turnieju półfinałowego młodzików , dziś na Rogalińskiej

MOS Wola - Gwardia Wrocław 2:0 (25:21)(25:11)

Skład MOS Wola:
Czech, Michalak, Gluz, Linka, Urbański, Skolimowski, Tkaczyk (libero) oraz Maluha, Ćwikła, Krysztofiak,Paszak.

Pierwszy set był wyrównany tylko do stanu 6:6. Potem MOS Wola zaczął uzyskiwać przewagę. Głównym egzekutorem był w dzisiejszym meczu J.Linka, wspomagany przez Michalaka , który grał dziś w pierwszej szóstce, za kontuzjowanego Strzeżka oraz przez T. Urbanskiego. Przy stanie 14:10 dla MOS-u trener Gwardii wziął czas, ale niewiele to pomogło, bo przewaga gospodarzy stale wzrastała. Po udanym ataku Urbańskiego było 16:11, następnie po ładnym zbiciu z krótkiej Skolimowskiego MOS prowadził 18:13.
Od tego momentu siatkarzom Gwardii udało się odrobić kilka punktów, ale za chwilę potężny atak z drugiej linii Michalaka, a następnie atak po bloku Linki i było wiadomo, że tylko MOS może wygrać tego seta. Pierwszą partię zakończył pięknym atakiem plasem za blok rywali Tomek Urbański. Set 25:21 dla MOS-u.

Drugi set to od początku bardzo dobra gra gospodarzy i zupełny spadek motywacji u gwardzistów z Wrocławia. Po kilku świetnych atakach Linki i Michalaka zrobiło się 9:1. MOS Wola przeważał we wszystkich elementach i mimo, że trener Artur Wójcik wpuścił na boisko kilku zawodników drugiej szóstki, ci świetnie sobie radzili i MOS Wola wygrał seta bardzo wysoko, 25:11.

W drugim meczu Dwójka Stalowa Wola pokonała wyraźnie 2:0 UKS Piast Krotoszyn i zapewniła sobie awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski z drugiego miejsca.
Tabela końcowa półfinału:
miejsce drużyna mecze punkty sety
1 UMKS MOS Wola Warszawa 3 6 6:0
2 UKS Dwójka Stalowa Wola 3 5 4:2
3 KS Gwardia Wrocław 3 4 2:5
4 UKS Piast Krotoszyn 3 3 1:6

W plebiscycie trenerów, działaczy i sędziów w turnieju półfinałowym organizowanym przez MOS Wola wybrano i nagrodzono najlepszych zawodników turnieju: