Kadetki MOS WOLA pokonują 3-1 UKS ATENA

Starcie siatkarek MOS WOLA i UKS ATENA zwykle przysparzają dużych emocji. Tak również było i tym razem. UMKS MOS WOLA – UKS ATENA 3-1 ( 25:21, 25:18, 13:25, 25:21)

Dwa pierwsze sety ułożyły się według podobnego schematu. Podopieczne trenera Lizińczyka wypracowywały dwu-trzy punktową przewagę i do końca każdego z dwóch setów dążyły do 25 punktu walcząc punkt za punkt. Nasze rywalki trzeciego seta zaczęły od prowadzenia 5:0. Kadetki MOS WOLA przełamały niemoc z początku trzeciego seta i zdobywamy pierwsze dwa pkt. Atena ponownie odskakuje bezpiecznie na pięć punktów (2:7). Robi się nieco nerwowo, padają żółte kartki dla trenerów. Atena powiększa swoja przewagę (9:16)( 10:18)(10:21). Naszym dziewczętom nic się nie klei. Robimy błędy własne, nawet siatka gra przeciwko nam. Atakujemy ale piłki albo lądują w aucie albo skutecznie odbierane są przez rywalki. Przeciwniczki jak w transie atakują bezlitośnie, widać przewagę fizyczną rywalek w tym secie oraz pomysł na zwycięstwo. Trzeci set przegrywamy do 13. Budzimy się w czwartym secie. Zaczynamy od prowadzenia 2:0. Kontrowersje trenera Ateny skutkują kolejna kartką , tym razem czerwoną. Prowadzimy 3:1, za chwilę rywalki wyrównują 5:5. Do 19 punktu zespoły MOS WOLA i ATENY graja punkt za punkt. Zdobycie 22 punktu stabilizuje nieco naszą sytuację, nerwy udzielają się kadetkom Ateny. Siatkarki pokazały wielkie serce do gry i olbrzymia siłę atakując. Piłki fruwały pod sufitem świątyni na Rogalińskiej. Wygrywamy 25:21 w czwartym secie i całe spotkanie 3-1.

Kto nie był i nie widział , niechaj żałuje. Spotkanie ciekawe i emocjonujące. Jeśli to była zapowiedź tegorocznego sezonu , to czekają nas ogromne przeżycia. Kadetkom MOS WOLA gratulujemy i dziękujemy za siatkarski spektakl. Kibicom jak zwykle dziękujemy za piękny doping.

Skład zespołu kadetek MOS WOLA: Krupińska m., Wydmańska J., Mazurek K., Kaczmarzyk M., Kaczmarzyk E., Kosieradzka O., Kabala J., Rozwadowska M., Butryn M., Kwiatkowska E., Lipka W., Wójciak J.,Dygdoń Z.(L), Bąk P.(L) Trenerzy: Lizińczyk S., Miecznikowski J.