Turniej rozstawieniowy młodzików

22.09.2018 wystartowała liga młodzików. Drugi zespół MOSu Wola został przydzielony do grupy A, gdzie zmierzył się z zespołami Iskry Warszawa, Metro Warszawa, Piątka Wołomin 1,3.

W pierwszym meczu graliśmy z zespołem Iskry i po dobrej grze wygrywamy w stosunku 2:0. Drugi mecz również w stosunku 2:0 wygrywamy z zespołem Wołomina 3. W trzecim meczu przypadło nam się zmierzyć z zespołem Metra z rocznika 2004 - końcowej klasyfikacji zwycięscy grupy a - przegrywamy 0:2. Po dobrym początku pierwszego seta musieliśmy uznać wyższość zespołu przeciwnika w szczególności w fizyce i szybkości rozgrywania akcji. Na zakończenie turnieju przyszło nam się zmierzyć z gospodarzem. Mimo, iż graliśmy z drużyna starszą i bardziej doświadczoną mieliśmy swoją szansę na wygranie seta a nawet meczu. Pierwszego seta rozpoczął Wołomin od prowadzenia do połowy seta. Zespół MOSu skrupulatnie odrabiał straty, by w końcówce doprowadzić do wyniku 24:24. Niestety 2 ostatnie pkt należały do rywali. Drugi set był odwrotnością pierwszego, to zespół MOSu rozpoczął od prowadzenia 11:5. Mając piłkę, 12 punkt oddaliśmy piłkę w prosty sposób, co przeciwnik wykorzystał na swoją korzyść. Od tego momentu na zagrywkę w drużynie przeciwnej stanął ich lider i bardzo mocną zagrywką doprowadził do wyniku po 11:11. Do końca przebieg seta falował raz na jedna stronę raz na drugą. Wchodząc w końcową fazę seta wynik wynosił 23:23 i znowu ostatnie 2 pkt należały do przeciwnika.

Turniej kończymy z dwoma zwycięstwami i 2 porażkami zajmując 3 miejsce w grupie A, co umożliwia grać w 3 lidze w następnym turnieju. Jestem zadowolony z postawy zespołu. Mimo, iż gramy młodszym rocznikiem byliśmy w stanie podjąć walkę z czołowymi zespołami.

Komentarz trenera Nassalkiego: :...Jest to na pewno nowe doświadczenie, które jest bardzo ważne i mam nadzieję, że z meczu na mecz będziemy grali coraz lepiej i przede wszystkim doskonalili umiejętności siatkarskie.

W turnieju wszyscy chłopcy mogli zaprezentować swoje umiejętności...”

Wystąpiliśmy w składzie: Bartosz Tomal, Mikołaj Kobyliński, Marcin Duda, Mateusz Wójcik, Olivier Żabicki, Kacper Dybiec, Jakub Henzel, Wiktor Dolecki, Stanisław Niechcielski, Fryderyk Otolski, Bartosz Sałata, Oskar Mioduszewski.