Chociaż czas szybko mija, pamięć o Arkadiuszu ciągle wywołuje emocje.

Mija 13 lat od tragicznej śmierci Arkadiusza Gołasia – reprezentanta Polski i wychowanka UMKS MOS WOLA

W barwach narodowych rozegrał 141 spotkań. Ostatni w meczu reprezentacji wystąpił 8 września 2005 roku z Portugalią podczas mistrzostw Europy w Rzymie. Rok później prowadzona przez Raula Lozano ekipa Polski zdobyła w Japonii wicemistrzostwo świata. Srebrny medal czempionatu został zadedykowany Arkadiuszowi Gołasiowi. Podczas ceremonii wręczania medali wszyscy polscy zawodnicy weszli na podium w koszulkach z numerem "16", z którym Gołaś występował w reprezentacji kraju.