MOS Wola podwójnie brązowy ! Dwa medale mistrzostw Polski siatkarek i siatkarzy !

Juniorki MOS Wola wygrały 3:1 z Naftą Piła, a juniorzy 3:2 z Jokerem Piła w meczach o brązowy medal mistrzostw Polski. To już 24. i 25. medal mistrzostw Polski w historii sekcji siatkówki naszego klubu. Wielkie gratulacje !

To historyczny dzień dla naszego MOS Wola. Jeszcze nigdy nie było dwóch medali mistrzostw Polski jednego dnia. Gratulacje dla dziewcząt i chłopców, dla trenerów, działaczy i rodziców naszych siatkarek i siatkarzy.
__________________________________________________________
24.medal mistrzostw Polski zdobyły dla naszego klubu juniorki MOS Wola, w niedzielę w godzinach południowych.Oto relacja z meczu naszych siatkarek, za stroną www.siatka.org :

W starciu o brązowy medal MP zmierzyły się zespoły UMKS MOS Wola Warszawa i PTPS Nafta Piła. Od niewielkiego prowadzenia rozpoczęły zawodniczki z Piły. Doskonale dysponowane warszawianki dogoniły je dość szybko i na tablicy widniał wynik po 13.Od tego momentu Nafta zaczęła popełniać dużo błędów, a obrona właściwie nie funkcjonowała. Skutkowało to utratą 7 punktów z rzędu. Dopiero zagrywka w siatkę przerywa dobrą passę UMKSu, a inicjatywę przejmują pilanki. Od stanu 22:15 kolejne 3 punkty padają ich łupem, po błędach własnych oponentek. Końcówka seta należała jednak do ekipy z Warszawy, która wygrywa go do 19.

Druga partia była niezwykle zacięta od samego początku, aż do ostatniej piłki. Różnica w punktach nie przekraczała dwóch. Jednak to pilanki zapisują 25 oczek na swoim koncie. W trzeciej odsłonie wyraźnie dominowały zawodniczki z Warszawy. Bardzo duża – 8 punktowa – przewaga utrzymywała się przez większość seta. Pilankom udało się zmniejszyć ją o połowę jednak to za mało, aby w tej partii wygrać. Najbardziej emocjonujący był czwarty i zarazem ostatni set tego spotkania. Po raz kolejny lepsza okazała się ekipa UMKSu. Do końcowej fazy seta utrzymywały bezpieczną różnicę punktową, ale zrobiło się 21:21 i przez chwilę pojedynek był wyrównany. Silnym atakiem i obiciem bloku kończą warszawianki, zdobywając tym samym trzecią lokatę.

UMKS MOS Wola Warszawa - PTPS Nafta Piła 3:1

(25:19, 23:25, 25:20, 25:22)
_____________________________________________________________

Młodzi zawodnicy AZS UWM Olsztyn zdobyli tytuł mistrza Polski juniorów pokonując w finale Jadar Radom. Brązowe medale mistrzostw Polski przypadły MOS Wola Warszawa.

Spotkanie o trzecie miejsce w turnieju i brązowe medale mistrzostw Polski juniorów miało dwa oblicza. W pierwszych dwóch setach doskonale grali siatkarze Jokera Piła, którzy przeważali nad swoimi rywalami z Warszawy w każdym elemencie gry. Doskonale rozprowadzał piłki Łukasz Szablewski, nie do zatrzymania w drugiej linii był Radosław Zbierski. Podopieczni trenera Felczaka nie mieli pomysłu na grę, popełniali również proste błędy w obronie.

Całkowitą odmianę przyniósł set trzeci. Na ławce rezerwowych pozostał Fabian Drzyzga, a jego miejsce zajął Michał Żurek. Zmiana rozgrywającego w MOS Wola na tyle zdezorientowała pilan, że losy meczu się odwróciły. Warszawianie w końcu zaczęli zatrzymywać blokiem Zbierskiego, słabiej grał Szablewski – w końcu trener Jarosław Kubiak obu zdjął z boiska. W zespole MOS uaktywnił się Patryk Strzeżek a zawodnicy Jokera niewiele mogli poradzić na dobrą grę przeciwników. Czwarty set MOS rozpoczął z Żurkiem w pierwszym składzie – trener Krzysztof Felczak postanowił zaryzykować niższy blok kosztem wyższego, ale słabiej dziś dysponowanego Drzyzgi. Nie mógł się już odnaleźć Radosław Zbierski, który do tej pory decydował o obliczu zespołu. Stołeczni siatkarze doprowadzili do tie-breaka.

W piątej, decydującej partii grał już tylko jeden zespół. Zawodnicy Jokera wyszli na boisko bez wiary w sukces i oddawali przeciwnikom punkty seriami. Warszawianie czując swoją szansę nie spuścili z tonu i dobili swoich przeciwników zdobywając brązowe medale mistrzostw Polski.

Joker Piła - MOS Wola Warszawa 2:3

(25:23, 25:22, 20:25, 23:25, 7:15)

Składy zespołów:

Joker: Kordylas, Rojek, Szablewski, Zbierski, Bońkowski, Borucki, Zahorski (libero) oraz Chmielewski, Taczała, Winnik, Paziewski, Borucki

MOS Wola: Wojtaszek, Iliński, Michor, Drzyzga, Strzeżek, Pawlewicz, Nowocień (libero) oraz Żurek, Łukasik, Kostrzewa, Dziubański