Juniorzy MOS Wola przegrali mecz półfinałowy z Jadarem Radom w mistrzostwach Polski w Olsztynie

Drużyna juniorów MOS Wola, po trzech zwycięstwach, dziś zagrała słabszy mecz i uległa wyraźnie bardzo dobrze dysponowanemu zespołowi Jadaru Radom. Jutro mecz o brązowy medal z Jokerem Piła.

W pierwszym niezwykle emocjonującym półfinale mistrzostw Polski juniorów w Olsztynie gospodarze turnieju pokonali w tie-breaku Jokera Piła.
W drugim niespodziewanie łatwo Jadar Radom pokonał MOS Wola Warszawa.

W drugim półfinale zmierzyły się dwa zespoły z województwa mazowieckiego. W pierwszym secie doskonale funkcjonował blok Jadaru, chociaż radomianie mieli kłopoty z przyjęciem zagrywki zawodników MOS Wola Warszawa. Podopieczni trenera Wojciech Stępnia wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i pierwszą piłkę setową mieli przy stanie 24:19. Wtedy coś się zacięło i cztery kolejne punkty zdobyli zawodnicy z Warszawy. Nie byli jednak w stanie wygrać tego seta, ostatnią piłkę setową wykorzystał Jadar.
Drugi set rozpoczął się pomyślnie dla radomian. Siatkarze MOS Wola popełniali proste błędy i po chwili przegrywali już 6:10. Wówczas na zagrywce pojawił się Damian Wojtaszek i podopieczni trenera Felczaka wyrównali. Radomianie jednak poprawili przyjęcie, dzięki czemu mogli skutecznie atakować i dość szybko wypracowali pięć punktów przewagi (20:15). Krzysztof Felczak zdjął z boiska Fabiana Drzyzgę i w jego miejsce wprowadził na rozegranie Wojciecha Żurka. Seta zakończył autowy atak Patryka Strzeżka.

Trzeci set MOS Wola rozpoczął z Żurkiem w składzie, ale niewiele to pomogło. Proste błędy w obronie oraz niezwykle skuteczna gra atakujących Jadaru sprawiły, że radomianie prowadzili już 7:2. Doskonałą partię rozgrywał Wojciech Żaliński. Szczelny blok raz za razem stawiali Jakub Bucki i Damian Słomka. Przy stanie 12:5 dla Jadaru trener Felczak po raz drugi poprosił o przerwę dla swoich coraz bardziej bezradnych siatkarzy. Zaraz o niej Michał Długosz popisał się asem serwisowym podwyższając prowadzenie. Stuprocentową skutecznością w ataku popisywał się Sławomir Jungiewicz. Mimo nielicznych udanych akcji zawodnicy MOS Wola wyglądali na coraz bardziej bezradnych. Do walki próbował ich Dawid Michor, ale on również nadziewał się na czujny blok radomian na środku siatki. Siatkarze Jadaru już do końca spotkania kontrolowali wydarzenia na boisku i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. W finale zagrają z gospodarzami imprezy, AZS UWM Olsztyn.

MOS Wola Warszawa - Jadar Radom 0:3
(23:25, 21:25, 17:25)

Składy zespołów:
MOS Wola: Wojtaszek, Iliński, Michor, Drzyzga, Strzeżek, Pawlewicz, Jonak (libero) oraz Żurek, Łukasik, Nowocień
Jadar: Jungiewicz, Długosz, Żalinski, Bucki, Koryciński, Słomka, Amanowicz (libero)