Juniorki MOS Wola w czwórce najlepszych w Polsce !

Zespół juniorek MOS Wola pokonał 3:2 drużynę SMS Łódź i awansował do czołowej czwórki w mistrzostwach Polski w Łodzi ! Gratulacje ! Jutro półfinał z Gwardią Wrocław.

Początek spotkania pomiędzy gospodyniami turnieju, a warszawiankami był dość zacięty. W drugiej partii pierwszy na 5-cio punktowe prowadzenie wyszedł SMS. Sytuacja zmieniała się raz na korzyść jednych, a po niedługim czasie prowadzenie zdobywał drugi zespół. Przy nerwowej końcówce lepsze okazały się łodzianki. Trzeci set to walka punkt praktycznie do samego końca. Żaden z zespołów nie odskoczył na więcej niż 3 punkty, a po chwili i tak odrabiał niewielkie straty. Tak jak poprzednio, dużo emocji na koniec, tym razem lepsze okazują się zawodniczki MOS Woli. Dopiero w połowie czwartej odsłony na prowadzenie wysunął się SMS. Było już 15:10, zawodniczki najwyraźniej zbyt mocno uwierzyły w wygraną i goście z Warszawy doprowadzają do remisu 16:16. W kolejnych ośmiu wymianach punkty padają na przemian. W tym momencie MOS wrzuca piąty bieg i zdobywa... pięć punktów z rzędu wygrywając seta. Tie-break rozpoczął się pomyślnie dla gospodyń, które wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, jednak wynik szybko zmienił się na 7:7. Do ostatnich piłek walka była niezwykle zacięta. Pomimo dopingu miejscowych kibiców siatkarki SMSu nie zdołały odrobić zaledwie dwu punktowej przewaga MOSu w końcówce, ostatecznie przegrywając do 13.
UKS SMS Łódź - MOS Wola Warszawa 2:3
(22:25 31:29, 26:24, 20:25, 13:15)

Tabela: miejsce drużyna mecze punkty sety
1 Energa Gedania Gdańsk 3 5 7:3
2 UMKS MOS Wola Warszawa 3 5 6:7
3 TKS-T Budowlani Toruń 3 4 6:7
4 UKS SMS Łódź 3 4 5:7