Kadeci MOS Wola wygrali z Jadarem Radom 3:0 i już awansowali do mistrzostw Polski

Drużyna kadetów MOS Wola wygrała 3:0 z Jadarem Radom w finale Mazowsza i jako czwarty zespół MOS-u Wola , po juniorach, juniorkach i kadetkach, zapewniła sobie awans do mistrzostw Polski. Gratulacje !

MOS Wola - Jadar Radom 3:0 (25:21)(25:19)(25:14)
Schamlewski, Drzyzga, Otto, Neneman, Trzciński, Nassalski , Guz (libero) oraz Gawryszewski, Osiecki, Chilimoniuk,

W pierwszym secie gra była nerwowa, obydwa zespoły popełniały sporo błędów i przez długi czas nieznacznie prowadzili zawodnicy z Radomia, 6:4, 9:7, 12:10, 14:10. Drużyna MOS-u Wola wyrównała na 18:18 i zaczęła uzyskiwac przewagę. MOS dobrze rozegrał końcówkę seta. Ostatnie punkty zdobyli Drzyzga z zagrywki, Nassalski atakiem o blok i 25. pkt zdobył blokiem Neneman. Set 25:21 dla MOS-u.

W drugiej partii od początku prowadził MOS 3:1, 6:4, 8:4, 10:7. Zespół MOS-u coraz lepiej rozumiał się z rozgrywającym Fabianem Drzyzgą. Fabian szybkimi wystawami gubił blok przeciwników i Otto oraz Nassalski często atakowali na czystej siatce. Coraz częściej Neneman kończył ataki z "krótkiej"  ze środka. Przewaga MOS-u systematycznie wzrastała. Set 25:19 dla Woli.

Trzeci set był wyrównany do stanu 9:9, po czym nastapił okres bardzo dobrej gry MOS-u Wola i w jednym ustawieniu od 12:11 do 21:11 MOS uzyskał wielka przewagę ,grając bardzo dobrze, natomiast radomianie zupełnie stracili ochotę do walki. Set wysoko wygrany 25:14.

W dniu dzisiejszym już zagrał Fabian Drzyzga i okazało się, że jako kapitan i rozgrywający zupełnie omienił oblicze zespołu z Woli. MOS-owcy śmiało atakowali, widać było chęć walki.
Jutro ostatni mecz finału Metro - Jadar, który zadecyduje o kolejności miejsc. Wiadomo jednak, że nasz zespół , niezależnie od jutrzejszego wyniku, już zapewnił sobie udział w ćwierćfinałach mistrzostw Polski.