Kadetki MOS Wola wygrały 3:1 pierwszy mecz ze Spartą o tytuł mistrza Mazowsza.

Kadetki MOS Wola zwyciężyły 3:1 Spartę Warszawa w pierwszym meczu o tytuł mistrza Mazowsza, po emocjonującym meczu na szczycie. Rewanż w niedzielę na Jagiellońskiej.

WYGRANA KADETEK MOS WOLA !

MOS Wola - MUKS SPARTA WARSZAWA 3:1 (25:18)(26:24)(27:29)(25:21)

Bardzo emocjonujące widowisko zafundowały licznie zgromadzonym kibicom kadetki MOSu Wola i Sparty Warszawa grając o tytuł Mistrza Województwa Mazowieckiego. Faworytkami tego spotkania były siatkarki Sparty, które już dwukrotnie pokonały nasze zawodniczki w stosunku 3:0 ,w fazie grupowej mistrzostw. Tym razem sztuka się nie udała dzięki niezwykłej determinacji i zaangażowaniu naszych kadetek. Tak walczące zespoły chcielibyśmy oglądać we wszystkich meczach rozgrywanych przy ul. Rogalińskiej. W każdym z czterech setów zawodniczki obu drużyn popisywały się przemyślaną, trudną zagrywką, nieszablonowym rozegraniem piłki, atomowymi atakami i dużą ofiarnością w grze obronnej. Każda partia przysparzała wielu emocji, a jej wynik pozostawał otwarty do ostatniej piłki.

W pierwszym secie zawodniczki Sparty często myliły się w zagrywce, co przesądziło o wygraniu tej partii przez MOS Wola 25:18.

Drugi set to zdecydowanie lepsza gra naszych przeciwniczek, które w końcówce prowadziły już 24:20. Jednak mobilizacja i przysłowiowy „łut szczęścia” pozwoliły rozstrzygnąć tę partię 26:24.

Z kolei w trzecim secie bliższe zwycięstwa były zawodniczki MOSu, ale tu nagle pojawiło się rozluźnienie i w jednym ustawieniu straciliśmy parę ważnych piłek. Set przegrany po wielkich emocjach w końcówce 27:29.

Na dużą pochwałę zasłużyły kadetki MOSu w czwartym secie, nie załamując się niekorzystnym wynikiem poprzedniego. Tylko na początku partii siatkarki Sparty prowadziły 2:0, po udanych blokach, później sytuację opanowały nasze kadetki i przez cały set prowadziły 2-4 punktami. W rezultacie ostatnia partia meczu wygrana 25:21.

Trenerzy Lizińczyk i Wójcik nie szczędzili swoim podopiecznym pochwał, głównie za ambicję i wielką wolę walki.

Osiągnięty wynik to dobra zaliczka przed rewanżowym spotkaniem w dniu 28 I 2007 na obiekcie Sparty. Wiadomo, ze ambitny zespół przeciwniczek łatwo nie zrezygnuje ze zdobycia tytułu Mistrzyń Mazowsza w kategorii kadetek. Zapraszamy kibiców, którzy w dniu dzisiejszym bardzo pomogli w zwycięstwie naszym dziewczętom. Emocje w hali przy ul. Jagiellońskiej 7 gwarantowane!