Juniorki MOS Wola wygrały 3:2 pierwszy mecz finałowy ze Spartą Warszawa

Juniorki MOS Wola wygrały 3:2 ze Spartą Warszawa na wyjeździe, pierwszy mecz finałowy o tytuł mistrza Mazowsza. Mecz to istny horror w którym cztery sety zakończyły się na przewagi. Juniorki MOS Wola pokazały jednak charakter i wygrały z trudnej sytuacji.

W pierwszym meczu finałowym o Mistrzostwo Mazowsza Juniorek nasze dziewczęta pokonały na wyjeździe Spartę Warszawa 3:2 (25:27, 23:25, 25:23, 25:15, 15:13).

Dzisiejszy mecz to istny horror.

Pierwsze dwa sety to bezbłędna gra naszych przeciwniczek, którym wszystko wychodziło (nawet akcje niemożliwe) i spora ilość naszych błędów. Dwa sety przegrane na przewagi.

Sytuacja zaczęła się odwracać w secie trzecim (to my zaczynamy grać lepiej, a przeciwnik zaczyna popełniać błędy) wygranym przez nasz zespół 25:23.

Czwarty set to od początku zdecydowana przewaga naszego zespołu. Gdy nam świetnie szło i prowadziliśmy 13:5, nagle zgasło światło i nastąpiła 10 minutowa przerwa. Na szczęście nasz zespół utrzymał koncentrację i wysoko wygrał tego seta do 15.

Tie break to znów wielkie emocje. Początek to przewaga Sparty 7:2, potem ambitna pogoń MOS-u Wola  i znów wygrana tylko 2 punktami 15:13.

O emocjach i wyrównanym meczu świadczy fakt, że cztery z pięciu setów zakończyły się różnicą tylko 2 punktów. Gdyby takich meczy na Mazowszu było więcej to może mazowieckie zespoły zdobywałyby medale w Mistrzostwach Polski (jak sekcje męskie). Niestety , takich meczy jest dwa lub jeden przez całe Mistrzostwa Mazowsza.

Jutro mecz rewanżowy na Rogalińskiej o godz. 10.30. Emocji na pewno nie zabraknie. Serdecznie zapraszamy kibiców.

W dniu dzisiejszym zagrały: Grabowska Gabrysia, Kożon Iza, Stawicka Joanna, Petrykowska Agata, Lizińczyk Gosia, Tustanowska Ania, Dudek Magda, Kunysz Ania, Fiuk Kasia, Przepiórka Ola, Gniadzik Gosia, Słumińska Gosia.

W czwartek nasze juniorki w rozgrywkach seniorek pokonały na obiekcie Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego zespół AZS AWF II Warszawa 3:0 (25:20, 25:15, 25:22).