Aktualności

15.06.2018

III Międzynarodowy Turniej o Puchar Przechodni Klubu METRO

W dniach 9-10 czerwca rozegrano III Międzynarodowy Turniej o Puchar Przechodni Klubu METRO w kategorii dziewcząt dla rocznika 2004. Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów, które po rozegraniu sobotnich eliminacji w dwóch pięcio-zespołowych grupach w niedzielę walczyły w systemie drabinkowym. Podczas rozpoczęcia turnieju minutą ciszy uczczono pamięć niedawno zmarłego trenera Jacka Banasika.

Młode siatkarki MOS Wola z własnej inicjatywy postanowiły rozegrać zawody z założonymi czarnymi wstążkami.

Mecze grupowe rozgrywane były do dwóch setów bez względu na wynik. W tej fazie turnieju spotkaliśmy się z zespołami Spartaus Kowno, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, oraz drugą i trzecią drużyną Metra. Wszystkie mecze zakończyły się stosunkiem 1:1, co poskutkowało zajęciem trzeciego miejsca w grupie.

Pomimo tego system drabinkowy był tak skonstruowany, że wygrywając dwa kolejne ,,krzyże” mieliśmy szanse na grę w finale. W pierwszym meczu pokonaliśmy zespół Warszawskiej Ateny
w drugim po raz kolejny spotkaliśmy się z ekipą z Kowna. W pierwszym secie przegrywamy po słabej grze, natomiast drugi to pokaz umiejętności i charakteru tej ekipy. Zwycięstwo w tej partii spowodowało, że optymistycznie przystępowaliśmy do tie-breaka. Niestety w trzeciej partii wojnę nerwów lepiej przetrwały zawodniczki z Kowna i to one wygrywając 15:13 mogły cieszyć się z awansu do finału.
Nam niestety pozostała walka o piątą lokatę, podczas której po raz kolejny pokonaliśmy zespół Ateny Warszawa.
Dla siatkarek MOS-u Wola był to bardzo ważny sprawdzian, który podsumował pracę w kończącym się sezonie. Dziewczęta po raz kolejny udowodniły, że już potrafią grać w siatkówkę na wysokim poziomie. Jednak zbyt duża ilość nie wymuszonych błędów własnych powoduje, że wynik nie zawsze jest taki jakbyśmy wszyscy tego oczekiwali.

Skład MOS Wola: Zuzanna Trzpioła, Daria Bukańska, Patrycja Kabala, Nikola Grodzicka, Julia Rostkowska, Aleksandra Milewska, Lidia Murawska, Zuzanna Ciupak, Wiktoria Starbała, Nikola Kozicka, Natalia Mróz, Martyna Dygdoń.
Trenerzy: Jakub Miecznikowski, Stanisław Lizińczyk.

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy