Aktualności

04.06.2018

Siatkarki MOS WOLA Wicemistrzyniami Mazowsza w kategorii czwórek.

W niedzielę 3 czerwca w Mrozach odbył się turniej finałowy Kinder+Sport w kategorii czwórek dziewcząt. Podopieczne trenera Jakuba Miecznikowskiego zdobyły srebrny medal i uzyskały awans do turnieju finałowego mistrzostw Polski.

W turnieju wystąpiło osiem najlepszych zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy:

Grupa 1: 1. Beta Błonie, 2. Krótka Mysiadło, 3. 13 Radom, 4. Atena Warszawa

Grupa 2: 1. NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, 2. UMKS MOS Wola Warszawa, 3.  Nike Węgrów, 4. GLKS Nadarzyn

W fazie grupowej turnieju finałowego odnosimy dwa zwycięstwa oraz ponosimy jedną porażkę. Wygrana z Węgrowem 2:0 oraz niespodziewana porażka z Nadarzynem 1:2, postawiły nas w bardzo trudnej sytuacji. O awansie do czwórki zadecydowało zwycięstwo po tie-breaku z wyżej notowanymi siatkarkami z Nowego Dworu.
W półfinale czekała na nas drużyna Bety Błonie, która stawiana była w roli faworyta całych mistrzostw. Nasze dziewczęta zagrały znakomite spotkanie, wygrywając mecz w stosunku 2:1.
W meczu finałowym po raz kolejny tego dnia przyszło nam mierzyć się z NOSiRem.
Pierwszy set to zdecydowane zwycięstwo siatkarek z Nowego Dworu. W drugiej odsłonie nasze dziewczęta pokazały charakter i wysoki poziom siatkarskiego rzemiosła. Walka toczyła się punkt za punkt, niestety to przeciwniczki w końcówce przychyliły szalę zwycięstwa na swoją stronę. Poziom tej partii pokazał, że obydwie drużyny w pełni zasłużyły na to, żeby reprezentować Mazowsze na turnieju finałowym w Zabrzu, który odbędzie się w dniach 6-8 lipca.

Skład MOS Wola:
Patrycja Kabala, Zuzanna Osuch, Alicja Rączka, Nikola Kozicka, Zuzanna Ciupak, Lidia Murawska

Trener: Jakub Miecznikowski

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy