Świetny mecz juniorów MOS Wola - Jadar Radom , wygrany 3:1

Najlepszy mecz w tym sezonie oglądaliśmy w hali MOS przy ul. Rogalińskiej. Po bardzo dobrej grze juniorzy MOS Wola pokonali 3:1 Jadar Radom w meczu półfinałowym mistrzostw Mazowsza.

Najlepszy mecz w tym sezonie oglądaliśmy w hali MOS przy ul. Rogalińskiej. Po bardzo dobrej grze juniorzy MOS Wola pokonali 3:1 Jadar Radom, w meczu półfinałowym mistrzostw Mazowsza.

Rozgrywki Mazowsza juniorów, uważane przez wielu fachowców za najciekawsze w Polsce, weszły w decydującą fazę. Na placu boju pozostały juz tylko cztery zespoły, które walczą o tytuł mistrza Mazowsza i dwa miejsca premiowane awansem do mistrzostw Polski.
W parach półfinałowych spotykają się:
MOS Wola z Jadarem Radom  oraz Metro Warszawa z MKS MDK Warszawa.
MOS Wola i Metro mają swoich siatkarzy w SMS Spała i jakby z urzędu bedą startować w finale wojewódzkim. Zwycięzcy półfinałów awansują do finału Mazowsza.

Dzisiaj w hali MOS-u odbył sie pierwszy mecz półfinałowy.

MOS Wola - Jadar Radom 3:1 (18:25)(25:21)(25:19)(25:20)

Łukasik, Kaczmarek, Strzeżek, Pawlewicz, Iliński, Żurek, Wojtaszek (libero) oraz Dziubański, Neneman, Marchwicki, Kostrzewa.

W pierwszym secie tylko do stanu 4:4 trwała wyrównana walka. Potem stopniowo przewagę uzyskali siatkarze Jadaru Radom  prowadząc 10:7, 16:11 (czas dla MOS-u) 18:12. Przy tym stanie nastąpiły zmiany w MOS Wola. Za Kaczmarka wszedł Neneman , za Łukasika Dziubański, a na zagrywkę wszedł Marchwicki i zanotował asa z zagrywki. MOS podciągnął wynik do stanu 15:18 i 17:19 , ale radomianie zdobyli szybko pięć kolejnych punktów, doprowadzając do stanu 22:17. Ostatecznie seta wygrał Jadar Radom 25:18.

Drugi set to wyrównana walka na bardzo wysokim poziomie. Do stanu 7:7 żaden zespół nie uzyskał większej przewagi niż jeden punkt. Od tego momentu nieznaczną przewagę uzyskali siatkarze z Radomia, prowadząc 12:8, 15:11. Przy stanie 15:12 miała miejsce jedna z najlepszych akcji meczu, kiedy to piłka sześć razy przechodziła z jednej strony na drugą, przy świetnych obronach i kontratakach. Od tej chwili MOS Wola zaczął grać coraz lepiej i doprowadził do stanu 17:18 (czas dla Jadaru). Po przerwie znowu mieliśmy fragmenty gry na wysokim poziomie i MOS Wola objął prowadzenie 21:19. Trener Radomia wziął druga przerwę. W tym okresie siatkarze MOS-u byli nie do zatrzymania. Przedostatni punkt  MOS zdobył z ataku Witka Pawlewicza, a następnie Pawlewicz wykonał asa serwisowego i set zakończył się wynikiem 25:21 dla MOS Wola.

Trzeci set to początkowo przewaga MOS-u Wola 9:5, 10:6, 12:9, ale radomianie nie zamierzali łatwo sprzedać skóry i doprowadzili do remisu 14:14. Przy bardzo dobrej grze, szczególnie w obronie, MOS Wola wyszedł na prowadzenie 18:14, 20:15. Końcówka seta to bardzo dobra, prawie bezbłędna  gra gospodarzy i pewna wygrana 25:19.

Na początku czwartego seta prowadzenie objęli radomianie, 4:1, 5:3, ale MOS po ataku z krótkiej w wykonaniu Ilińskiego i po asie serwisowym Pawlewicza doprowadził do remisu 5:5. Potem był kolejny remis 9:9 i MOS grając bardzo walecznie i kosekwentnie zaczął uzyskiwać przewagę. Siatkarze z Radomia nie byli w stanie utrzymać wysokiego tempa gry drużyny MOS Wola. MOS odjechał na 15:11, 18:13, 20:14. Siatkarze Jadaru jakby zwątpili w możliwość wygranej , a MOS grał na dużej fali i doprowadził do bardzo korzystnego wyniku 24:15. W tym momencie nastąpiła dekoncentracja siatkarzy z Woli i stracili oni aż pięć kolejnych punktów, mimo że dwukrotnie trenerzy MOS-u brali czas. Dopiero Witold Pawlewicz zdobył atakiem ostatni punkt i MOS wygrał seta 25:21 i cały mecz 3:1.
Szkoda tych pięciu punktów w obliczu rewanżowego meczu w Radomiu, który odbędzie się w poniedziałek.
Na pewno nie będzie łatwo , bo Jadar Radom jest bardzo dobrą drużyną , co udowodnił w rudzie eliminacyjnej wygrywając dwukrotnie z Metrem Warszawa. Wielu siatkarzy z drużyny juniorów Jadaru gra w II lidze, a niektórzy nawet pukają do pierwszej drużyny, która wystapi w Polskiej Lidze Siatkówki.
Widać, że siatkarze MOS Wola grają coraz lepiej. Udowodnili to w ostatni weekend wygrywając 3:1 z Delicpolem Częstochowa i 3:0 z AZS Olsztyn. Dzisiaj potwierdzili dobrą formę w meczu z Jadarem Radom.