Aktualności

21.05.2018

7 miejsce Mazowsza w OOM chłopców.

Weekend 18-20 maja dla chłopców 16 województw w tym reprezentacji Mazowsza był okresem turniejowych zmagań w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tym roku Piła była olimpijska stolicą młodzieżowej męskiej siatkówki.

W 1 etapie reprezentanci Mazowsza walczyli w grupie C wygrywając z reprezentacją Dolnośląskiego 2:1 (20:25, 25:14, 15:9), Pomorskiego 2:0 (25:19, 25:14) oraz 2:0 (25:9), 25:20) z Warmińsko- Mazurskiego. Z kompletem punktów przeszli do 2 etapu z pierwszego miejsca ( Mazowieckie, Pomorskie,Dolnośląskie, Warmińsko-Mazurskie).

W ¼ finału OOM Mazowsze uległo w zaciętym pojedynku reprezentantom Łódzkiego 2:3.

W półfinałach walczyliśmy o miejsca 5-8 , rozgrywając spotkanie z Małopolskim, z którym przegrywamy 0:3.

Ostatniego dnia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży pokonujemy Zachodniopomorskie 3:0 (25:11, 25:8, 25:15) ostatecznie zajmując w końcowej klasyfikacji siódme miejsce.

Klasyfikacja końcowa Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Pile:

Śląskie, Pomorskie, Wielkopolskie, Łódzkie, Kujawsko-Pomorskie, Małopolskie, Mazowieckie, Zachodniopomorskie, Podkarpackie, Podlaskie, Dolnośląskie, Lubuskie, Świętokrzyskie, Opolskie, Warmińsko-Mazurskie, Lubelskie.

Mazowsze reprezentowali siatkarze MOS, MDK, Metro, Plas, Kobyłka, Radom :

Warcholinski, Gomułka, Szlęzak, Kulesza Michał, Karkowski, Pienkowski, Marcinkiewicz, Rudnicki, Sadkowski, Żaczek, Kłoda, Woźniak.

Trenerzy: Kamil Trzciński (MOS WOLA) i Mateusz Mosur

Komentarz trenera K.Trzcińskiego: „...Turniej zaczął się dla nas nadzwyczaj dobrze, mieliśmy najcięższa podgrupę w której udało się wygrać bardzo trudne mecze z Dolnośląskim 2:1 oraz faworytem turnieju - kadrą Pomorza 2:0. Na koniec najspokojniejszy mecz z Warmińskim 2:0. Drugiego dnia w ćwierćfinale ulegliśmy doskonale broniącej drużynie z województwa łódzkiego 2:3. Pogrzebało to nasze szanse na półfinał, mecz był bardzo emocjonujący a na domiar złego mecz o miejsca 5-6 z Małopolską graliśmy już po dwóch godzinach. Chłopcy nie zebrali się do walki w efekcie czego przegraliśmy 0:3 i pozostała ostatniego dnia walka o miejsce 7. Tam wygraliśmy z Zachodniopomorskim zdecydowanie 3:0 (w dwóch pierwszych setach do 8 i 11)! Z przebiegu dwóch lat przygotowań kadry jesteśmy zadowoleni z pracy chłopców, wyniku osiągniętego na TNO (1 miejsce w klasyfikacji ogólnej, 3 w sportowej).W tym roku wybraliśmy na turniej OOM najmocniejszy 12-osoby skład jakim dysponowaliśmy. Mieliśmy pozycję na których mogliśmy przebierać w ilości zawodników, a mieliśmy takie pozycje jak rozegranie, gdzie na Mazowszu jest tylko dwóch rozgrywających i mogliśmy tylko z nich skorzystać (niemniej chłopcy super dali radę). Byliśmy niestety osłabieni odejściem wiodącego zawodnika Michała Cioka, który odszedł po TNO do Trefla Gdańsk przez co wzmocnił przeciwników. Oczywiście nie jest to powód naszego niepowodzenia w meczu ćwierćfinałowym z Łódzkim. Wróciliśmy z dużym niedosytem, ale mam nadzieję, że jak po TNO - nasi zawodnicy dostaną najwięcej powołań na konsultacje kadrowe!”

Zdjęcia z OOM:

http://www.vispolska.pl/pzps/pzps-galeria-mmp-2017/?album=20&gallery=88

oraz na fanapage fb: https://web.facebook.com/moswola/photos/pcb.1861022017290018/1861020447290175/?type=3&theater

 

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy