Aktualności

25.03.2018

Z trzeciej ligi po MEDAL!

Młodzicy UMKS MOS WOLA Warszawa sięgnęli po SREBRNY medal Mistrzostw Mazowsza. We wrześniu, po turnieju rozstawieniowym młodzi siatkarze z Woli, wylądowali w trzeciej lidze. Miesiąc po miesiącu, dzięki ciężkiej pracy na treningach, pieli się w górę i ostatecznie o włos przegrali złote medale (decydował stosunek setów).

W turnieju finałowym, rozgrywanym na warszawskim Ursynowie, wygrali gospodarze, zawodnicy klubu KS Metro, przed wolskimi młodzikami. Na trzecim miejscu zespół UKS PLAS Warszawa przed UKS Polonez Wyszków.

Najlepszym zawodnikiem drużyny MOSu wybrany został kapitan Jędrzej Ziółkowski.

Wyniki:

Metro Warszawa 2:0 Polonez Wyszków

UMKS MOS Wola Warszawa 2:0 Plas Warszawa (22,16)

Plas Warszawa 2:0 Polonez Wyszków

UMKS MOS Wola Warszawa 0:2 Metro Warszawa (24,19)

UMKS MOS Wola Warszawa 2:0 Polonez Wyszków (21,8)

Metro Warszawa 1:2 Plas Warszawa

 

Turniej i rozgrywki mazowieckie podsumował trener Tomasz Keller:

Gratulacje dla całej drużyny, gdyż na pewno udało Nam się osiągnąć super wynik, o którym po turnieju rozstawieniowym nie myśleliśmy. Podziękowania dla rodziców za wsparcie i pomoc, podziękowania dla sztabu w szczególności dla Janka Najmca, który od początku sezonu jest z Nami i Łukasza Drzewieckiego, który był i wspierał Młodzików w najważniejszych meczach, ale i podziękowania także dla trenerów A. Doktorskiego i M. Jaworskiego, którzy przez kilka lat tworzyli tę grupę i w dużej mierze mogą sobie przypisać zasługi za ten srebrny medal.

Jeśli chodzi o turniej, to mimo srebra pewien niedosyt pozostał, bo niewiele brakowało do zwycięstwa. Zadecydował szczególnie pierwszy set przegrany na przewagi w meczu z gospodarzami, ale detale i brak doświadczenia były kluczowe.

Jako drużyna chcemy się dalej rozwijać i powalczyć w rozgrywkach centralnych, gdzie zadanie czeka Nas nie lada. Jedziemy na halę, którą dobrze znamy po przygotowaniach zimowych i zagramy z gospodarzami ze Szczytna oraz z drużynami Sokołowa Podlaskiego, SUKS Suwałki, Serbinów Biała Podlaska oraz IKS Elbląg.

 

Skład: Ziółkowski, Bartczak, Srokosz, Wojciechowski, Czesak, Chodziński, Popielski, Stankiewicz, Krysiński, Kuklik, Wiśniewski, Lizińczyk, Kukuczka, Jędrych oraz zespół wspierał kontuzjowany Piotrek Krajewski.

Fotorelacja z finałów Mistrzostw Mazowsza Młodzików w linku:

https://web.facebook.com/moswola/photos/pcb.1796491890409698/1796491383743082/?type=3&theater

 

Drukuj
PDF
Powiadom
Powrót

Komentarz (0)

Dodaj komentarz
  • Brak komentarzy