Młodziczki czwarte na Mazowszu.

Młodziczki MOS Wola zajęły czwarte miejsce w turnieju finałowym Mistrzostw Mazowsza rozgrywanym w Legionowie w dniach 24-25 marca. Złoto dla LTS Legionovii, srebro dla Ateny, a brąz przypadł Klubowi Sportowemu Metro.

Mistrzostwa Mazowsza nasze dziewczęta rozpoczęły od meczu z gospodyniami. Mecz nie należał do zaciętych pojedynków. Legionowianki brylowały w polu serwisowym i demolowały obronę naszego zespołu potężnymi atakami.

MOS – LTS 0:2 (-14, -21)

W drugim pojedynku Wolskie dziewczęta stanęły przeciwko ekipie z Ursynowa. Spotkanie całkowicie odmienne od pierwszego. Oba zespoły heroicznie walczyły o każdą piłkę. Wystarczy powiedzieć, że każdy set zakończony na przewagi, a o rozstrzygnięciu decydował tie-break. Oba zespoły przez całe spotkanie mocno falowały z formą i jakością grania. Wynik zmieniał się na zmianę na korzyść jednych i drugich. Obie ekipy prezentowały grę zespołową, w której o wyniku nie decydował lider lecz ogół przebywających na boisku. Po naszej stronie siatki, szczęścia i zimnej krwi starczyło tylko na drugiego seta, wygranego na przewagi. W trzeciej partii nie udało się dowieźć wyższości nad przeciwnikiem pomimo wyniku 13:11. Ostatecznie set zakończył się po błędach własnych wynikiem 14:16.

MOS – Metro 1:2 (-23, 24,-14)

Ostatnim przeciwnikiem w turnieju była lokalna Atena. Nasze dziewczyny łatwo skóry nie sprzedały. Wyrównana gra toczyła się przez większość obu setów. Nieźle funkcjonowała obrona naszego zespołu. Gra na siatce też wyglądała nieźle mimo iż parametry wzrostowe były na korzyść Atenek. Funkcjonował blok punktowy i pasywny. Niestety w ataku było odrobinę słabiej.

MOS – Atena 0:2 (-17, -22)

Podsumowując cały turniej, dziewczętom należą się brawa za awans do finałowej czwórki. Brawa za grę, bo zdecydowanie zespół nie był statystą w turnieju. Od brązowego medalu dzieliły nas dwa punkty w meczu z KS Metro. Brawa bo był to najlepszy turniej w wykonaniu naszego zespołu pod względem waleczności i zaangażowania w grę, choć wyniki mogą skłaniać do innej refleksji. Bura za błędy w polu serwisowym i brak zimnej krwi w końcówkach.

Gratulacje dla medalistów i życzenia udanych występów w rozgrywkach centralnych!