Siatkarze MOS Wola wygrali 20. Międzynarodowy Turniej WOLA - CUP 2006

Drużyna siatkarzy MOS Wola , po wygraniu pięciu kolejnych spotkań, zwyciężyła w 20. Turnieju WOLA - CUP 2006. Drugi rok z rzędu puchar Woli ... pozostał na Woli.

Drużyna siatkarzy MOS Wola - rocznik 1992 ,  po wygraniu pięciu kolejnych spotkań , zwyciężyła w 20. Międzynarodowym Turnieju WOLA - CUP 2006 . Drużyna trenera Artura Wójcika rozegrała dobre zawody.

W emocjonującym i stojącym na wysokim poziomie meczu , który praktycznie decydował o pierwszym miejscu, MOS Wola pokonał drużynę Metra Warszawa 2:1.

MOS Wola - Metro 2:1 (25:23)(23:25)(25:16)
Dwa pierwsze sety to wyrównana walka na wysokim poziomie. Pierwszy set zakończony minimalnym zwycięstwem MOS-u 25:23 a w drugiej partii zwycięstwem Metra , też 25:23.
W decydującym , trzecim secie, przy stanie 7:3 dla MOS Wola , kontuzji doznał rozgrywający MOS Wola Arek Czech (skręcenie stawu skokowego). I był to kluczowy moment spotkania. Wydawało się, że bez podstawowego rozgrywającego MOS nie będzie w stanie wygrać tego wyrównanego meczu. Tymczasem stało się zupełnie inaczej. Zawodnicy Metra jakby za bardzo uwierzyli , ze już wygrają i ... zagrali od tej pory słabiej, zaś zawodnicy MOS Wola bardzo się zmobilizowali , znacznie poprawili zagrywkę , świetnie wszedł do gry rezerwowy wystawiający Bolek Ćwikła i zwycięstwo MOS-u w trzecim secie było bardzo zdecydowane 25:16.

Wyniki drugiego dnia turnieju:
MOS Wola II - Metro  0:3 (18:25)(22:25)(21:25)
VC Dresden - Litwa  0:3 (14:25)(12:25)(21:25)
MOS Wola I - Oczko Białystok 3:0 (25:19)(27:25)(25:18)
VC Dresden - MOS Wola II  0:3 (19:25)(14:25)(24:26)
Litwa - Białystok 2:1 (25:22)(25:20)(18:25)
Metro - MOS Wola I  1:2 (23:25)(25:23)(16:25)

W ostatnim dniu turnieju uzyskano następujące wyniki:
Oczko Białystok - Metro 3:0 (25:7)(25:12)(18:25)
MOS Wola II - Litwa 1:2 (17:25)(9:25)(25:22)
VC Dresden - MOS Wola I  0:3 (19:25)(14:25)(24:26)

VC Dresden  -  Simon Hirsch

Kilka słów komentarza: Bardzo dobre zawody rozegrali siatkarze MOS Wola I, a mecz z Metrem Warszawa stał na wysokim poziomie. Zespoły na miejscach 2 - 4 zdobyły taką samą ilość punktów. Metro Warszawa , po przegraniu meczu z MOS Wola, nie mogło zmobilizować się i zebrać pełnego składu na niedzielny mecz z Oczkiem Białystok. Drużyna z Białegostoku wykorzystała szansę i pokonała Metro 3:0 oraz małymi punktami wyszła na drugie miejsce w turnieju.
Na czwartym miejscu reprezentacja narodowa Litwy. Litwini zagrali pierwszy turniej , bo ich kadra narodowa została powołana kilka tygodni temu. W kadrze jest wielu wysokich zawodników , ale na razie prezentują słabsze umiejętności techniczne od czołowych polskich drużyn klubowych i jeszcze słabe zgranie.Goście z Wilna imponowali wzrostem i siłą ataku w czasie rozgrzewki, ale przegrali z czołowymi polskimi zespołami klubowymi.
Drugi zespół MOS Wola II (rocznik 93) spisał się bardzo dobrze, a mecze z Metrem, Dreznem i z Litwą na pewno zadowoliły trenera druzyny Piotra Tabora.
Drużyna VC Dresden, mimo że u siebie w Niemczech należy do czołówki, nie była w stanie nawiązać walki z silnymi zespołami polskimi, a niepowodzenia sprawiły, że młodzi zawodnicy stracili motywację do walki w końcówce turnieju.