Mecz o podwyższonym tempie

Piękne tempo gry zaprezentowali zawodnicy MOS II.

Szybkie tempo gry narzucili nam rywale Kadetów MOS II. Na boisku działo się bardzo dużo od pierwszych minut spotkania siatkarskiego MOS II - KS Metro Warszawa. Od pierwszych minut goniliśmy zespół Metra, który wypracował przewagę dwupunktową utrzymując ją przez kolejne minuty meczu: 1-3, 3-5. Młodsi zawodnicy MOSu zabłysnęli od czasu do czasu dobrym skutecznym blokiem lub atakiem. Zbliżyliśmy się do przeciwników przy stanie 9:10.Trzy własne błędy i Metro odskoczyło na 4 punkty do stany 10:14. Trener Trzciński bierze czas na ustawienie gry w zespole. Niestety zorganizowana drużyna siatkarzy Metra gra bardzo ładną piłkę w polu, wyprowadza atak i nawet buduje skuteczny blok odpierając ataki Szlęzaka. Odrabiamy małe punkty łapiąc rywali na stanie 23:23. To pierwszy remis w tym secie. Niestety końcówka seta pierwszego należy do zespołu Metra, który wygrywa 23:25. W drugim secie pierwszy punkt zdobywa zespół trenera Trzcińskiego. Cztery z rzędu błędy po stronie MOS i prowadzenie obejmuje Metro. To zespół rywali dyktuje ponownie tempo. Zawodnicy MOS pomimo że są młodszym zespołem nie ustępują rywalom. Kolejne błędy zagrywki naszego zespołu, autowy atak i oddalamy się od rywali. Set kończymy z wynikiem 18:25. Trzeci set jest wyjątkowo wyrównany. Punkt za punkt. Zacierają się różnice w grze. Widać, że dajemy radę szybkiemu tempu na boisku. Od samego początku trzeciego seta remis na tablicy wyników: 2:2, 5:5, 8:8, 10:10; 13:13, 17:17, 18:18. Już wiemy, że set rozstrzygnie się w końcówce. Czy nasi skorzystają z szansy na wygranie tego seta? Należał się im . MOS pokazał kawałek ładnej siatkówki. Walczył zaciekle o każdy punkt. Od 19 punktu zbieg okoliczności na boisku sprzyja rywalom, którzy zdobywają 20 punkt, następnie 21. Odrabiamy do stanu 20:22. Błąd ataku w zespole MOS kończy set. Przegrywamy go po bardzo ładnej grze naszych zawodników. Biorąc pod uwagę większe ogranie rywali oraz doświadczenie, możemy być zadowoleni z naszych reprezentantów MOS II. Zasłużyli na duże brawa.

Mazowiecka I Liga Kadetów, MOS II - KS Metro Warszawa 0-3 (23:25, 18:25, 21:25)

Zespół : P.Szlęzak, M.Kajzer, K.Wojewódzki, M.Kulesza, K.Warcholiński, D. Bulira, M.Kolasa, R.Marcinkiewicz, J.Krasnodębski, B.Skorżyński, J.Tymiński, Sz.Wojciechowski(libero), J.Dziura (libero)