Sparta pokonana przez Wolę

Juniorki MOS II są mistrzyniami budowania emocji na siatkarskim parkiecie 3 - 2 (25:13, 25:23, 19:25, 17:25, 15:10)

Już rozgrzewka była zapowiedzią zaciętej gry na boisku siatkarskim. Dziewczęta Sparty raz po raz mocną piłką demonstrowały swoją siłę ataku, natomiast Mosowiaczki ze swoją gracją przebijały piłki obserwując rywalki. Jak w ringu pokaz siły, którą zweryfikował pierwszy set. Juniorki trenera Lizińczyka wygrały go dość łatwo punktując błędy zespołu Sparty. Na nic siła, kiedy w zespole rywalek brak było zgrania. W drugim secie dziewczęta MOS od samego początku utrzymywały dwu – trzy punktową przewagę . Częsta rotacja zawodniczek Sparty na nic się nie zdała wobec ładnej gry dziewcząt z Rogalińskiej. Dodatkowo sędziowie pokazali najpierw żółtą kartkę zawodniczce z numerem 10 za przeciąganie przerwy w grze a po następnych straconych punktach w secie przy stanie 14:11 sędzia pokazał już czerwoną kartkę zawodniczce Sparty. Nerwowość w zespole Sparty przełożyła się na pewno na wynik drugiego seta, który zakończył się 25:23. W trzecim secie rozpoczął się horror dla naszej drużyny. Niemoc ogarnęła dziewczęta, które zaczęły popełniać coraz więcej błędów przy odbiorze, nie wychodził atak, nie organizował się blok a wysokie zawodniczki Sparty coraz śmielej poczynały sobie przy siatce. Set trzeci należał do dziewcząt Sparty. Czwarty set -  dziewczęta z MOS pomimo że bardzo starały się odwrócić niedobrą passę, to jak na złość nie wychodziło. Chwilami czuło się bezradność. Kibice jak siódmy zawodnik wzmagali doping chcąc wspomóc swoje dziewczyny z MOS. Niestety, Sparta swojej utrzymującej przewagi w tym secie nie zmarnowała i wygrała czwarty set do 17. Piąty set był niespodzianką dla nas kibiców MOS. Dziewczęta złapały dobry wiatr, przy utrzymującej się przewadze dwu punktowej walczyły o każdy następny punkt. Set wygrały do 10, wygrywając pojedynek ze Spartą 3:2. Niewątpliwie dużo dodatkowej energii dodają temu zespołowi jej najwierniejsi kibice, a werble i trąbki dodają wojowniczej siły. W tym przypadku jak bardzo potrzebnej zresztą w starciu ze Spartą. Dziękujemy Wam, bez Was byłoby trudniej.

Skład zespołu: Bąk P., Dygoń Z.,Waligóra K., Baran K., Kabala J., Kosieradzka O., Rozwadowska M., Rakus G., Wydmańska J., Pacuszka M., Cudynia Z.