12.10.2017

Sparta pokonana przez Wolę

Juniorki MOS II są mistrzyniami budowania emocji na siatkarskim parkiecie 3 - 2 (25:13, 25:23, 19:25, 17:25, 15:10)

• Miasto stołeczne Warszawa wspomaga nasze siatkarki
    Miasto stołeczne Warszawa wspomaga nasze siatkarki

Już rozgrzewka była zapowiedzią zaciętej gry na boisku siatkarskim. Dziewczęta Sparty raz po raz mocną piłką demonstrowały swoją siłę ataku, natomiast Mosowiaczki ze swoją gracją przebijały piłki obserwując rywalki. Jak w ringu pokaz siły, którą zweryfikował pierwszy set. Juniorki trenera Lizińczyka wygrały go dość łatwo punktując błędy zespołu Sparty. Na nic siła, kiedy w zespole rywalek brak było zgrania. W drugim secie dziewczęta MOS od samego początku utrzymywały dwu – trzy punktową przewagę . Częsta rotacja zawodniczek Sparty na nic się nie zdała wobec ładnej gry dziewcząt z Rogalińskiej. Dodatkowo sędziowie pokazali najpierw żółtą kartkę zawodniczce z numerem 10 za przeciąganie przerwy w grze a po następnych straconych punktach w secie przy stanie 14:11 sędzia pokazał już czerwoną kartkę zawodniczce Sparty. Nerwowość w zespole Sparty przełożyła się na pewno na wynik drugiego seta, który zakończył się 25:23. W trzecim secie rozpoczął się horror dla naszej drużyny. Niemoc ogarnęła dziewczęta, które zaczęły popełniać coraz więcej błędów przy odbiorze, nie wychodził atak, nie organizował się blok a wysokie zawodniczki Sparty coraz śmielej poczynały sobie przy siatce. Set trzeci należał do dziewcząt Sparty. Czwarty set -  dziewczęta z MOS pomimo że bardzo starały się odwrócić niedobrą passę, to jak na złość nie wychodziło. Chwilami czuło się bezradność. Kibice jak siódmy zawodnik wzmagali doping chcąc wspomóc swoje dziewczyny z MOS. Niestety, Sparta swojej utrzymującej przewagi w tym secie nie zmarnowała i wygrała czwarty set do 17. Piąty set był niespodzianką dla nas kibiców MOS. Dziewczęta złapały dobry wiatr, przy utrzymującej się przewadze dwu punktowej walczyły o każdy następny punkt. Set wygrały do 10, wygrywając pojedynek ze Spartą 3:2. Niewątpliwie dużo dodatkowej energii dodają temu zespołowi jej najwierniejsi kibice, a werble i trąbki dodają wojowniczej siły. W tym przypadku jak bardzo potrzebnej zresztą w starciu ze Spartą. Dziękujemy Wam, bez Was byłoby trudniej.

Skład zespołu: Bąk P., Dygoń Z.,Waligóra K., Baran K., Kabala J., Kosieradzka O., Rozwadowska M., Rakus G., Wydmańska J., Pacuszka M., Cudynia Z.